سناتور برجسته جمهوری‌خواه خواستار تحقیق از فعالیت‌های اقتصادی ترامپ شد

لیندسی گراهام از برجسته‌ترین سناتورهای جمهوری‌خواه است حق نشر عکس Reuters
Image caption لیندسی گراهام از برجسته‌ترین سناتورهای جمهوری‌خواه است

لیندسی گراهام، از چهره‌های اصلی جمهوری‌خواهان در مجلس سنا گفته می‌خواهد با طرح تفحص در فعالیت‌های تجاری دونالد ترامپ، در مورد هرگونه قرارداد یا رابطه مالی احتمالی میان گروه اقتصادی ترامپ و روسیه تحقیق شود.

آقای گراهام که سناتور ایالت کارولینای جنوبی است این موضوع را پس از حضور جیمز کلپر، مدیر سازمان ملی اطلاعات آمریکا در مجلس سنا و پاسخ به پرسش‌های نمایندگان طرح کرده است.

آقای کلپر در این جلسه از پاسخ به پرسشی درباره هرگونه ارتباط احتمالی تجاری میان گروه اقتصادی ترامپ و روسیه سر باز زد.

در همین حال، آقای گراهام امروز سه‌شنبه (نهم مه - ۱۹ اردیبهشت) گفته دسترسی به پرونده مالیاتی دونالد ترامپ هم می‌تواند "مفید" واقع شود.

او به شبکه سی.ان.ان. گفته: "من می‌خواهم درباره فعالیت‌های تجاری آقای ترامپ بیشتر بدانم."

با وجود این، این سناتور سرشناس جمهوری‌خواه، گفته هنوز درباره این که آیا از کاخ‌سفید رسما سوابق مالیاتی رئیس جمهوری را طلب کند یا نه تصمیمی نگرفته است.

حق نشر عکس EPA
Image caption جیمز کلپر که دیروز در صحن سنا حاضر شده بود از جواب دادن به سوالی درباره ارتباط ترامپ و روسیه امتناع کرد

در خلال جلسه دیروز مجلس سنا با جیمز کلپر، رئیس مرکز ملی اطلاعات آمریکا، او از پاسخ به پرسشی درباره هرگونه سابقه ارتباط میان آقای ترامپ و روسیه سرباز زد و با اشاره به تحقیقات جاری پلیس فدرال در این باره گفت: "سناتور (لیندسی گراهام) من نمی توانم به این پرسش پاسخ دهم چرا که بر روند تحقیقات جاری اثر خواهد گذاشت."

همزمان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا با انتشار توئیتی به اظهارات سناتور گراهام واکنش نشان داده است.

آقای ترامپ در توییتر نوشت" آنچه جیمز کلپر بر آن تاکید کرد همانی است که همگان، از جمله رسانه‌های اشاعه دهنده اخبار جعلی، به آن اذعان کرده‌اند و آن فاقد اعتبار و مدرک بودن اتهام ارتباط با روسیه است. این جریان یک دسیسه قلابی است و معلوم نیست تا چه زمانی قرار است پول مالیات دهندگان در این قضیه هدر شود."