'فلین به ترامپ گفته بود وزارت دادگستری در حال تحقیق از اوست'

حق نشر عکس Reuters

براساس گزارشی در روزنامه نیویورک تایمز، مایکل فلین، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا هفته‌ها قبل از انتصاب به این سمت به نزدیکان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا گفته بود که وزارت دادگستری در حال تحقیق درباره او است.

در این گزارش همچنین آمده است که آقای فلین در جریان دو مکالمه تلفنی با وکلای آقای ترامپ در اوایل ماه ژانویه سال جاری (۲۰۱۷)، در باره این تحقیقات با آنها صحبت کرده بود.

در آن زمان مایکل فلین هنوز به عنوان مشاور امنیت ملی دولت آمریکا مشغول به کار نشده بود.

آقای فلین که تنها ۲۴ روز پس از انتصاب به سمت مشاورامنیت ملی مجبور به استعفا شد، در کانون تحقیقات جنجالی درباره دخالت احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا قرار دارد.

مایکل فلین در ماه فوریه پس مجبور شد از سمت مشاور امنیت ملی استعفا دهد. دلیل استعفای او گمراه کردن معاون رئیس جمهور آمریکا در مورد محتوای مکالماتش با سفیر روسیه در آمریکا عنوان شد.

براساس گزارش‌ها، آقای ترامپ مکررا از جیمز کومی، رئیس پلیس سابق فدرال آمریکا اف.بی.آی، خواسته بود تا به تحقیقات درباره آقای فلین پایان دهد اما این تلاش‌ها بی نتیجه ماند و تحقیقات ادامه یافت.

رئیس جمهور آمریکا سرانجام هفته گذشته جیمز کومی را از کار برکنار کرد.

گفته شده که آقای اوباما اندکی پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به دونالد ترامپ نسبت به استفاده از آقای فلین به عنوان پست مشاور امنیت ملی هشدار داده بود، اما آقای ترامپ این مسئله را جدی نگرفت.