تظاهرات‌کنندگان در ونزوئلا یک مرد جوان را سوزاندند

حق نشر عکس Reuters
Image caption دهها نفر در جریان اعتراضات هفت هفته گذشته در ونزوئلا کشته شده‌اند

اخطار: در این خبر عکسی وجود دارد که ممکن است برای شما آزاردهنده باشد.

مخالفان دولت در ونزوئلا در پنجاهمین روز اعتراضات خود یک دانشجوی ۲۱ ساله را به ظن دزدی آتش زدند.

وزارت کشور و دادگستری ونزوئلا می‌گویند بر پیکر سوخته اورلاندو هوزه فیگوئرا همچنین آثار ضربات چاقو وجود دارد.

این واقعه در حالی روی داد که دیروز معترضان پنجاهمین روز اعتراضات ضد دولتی خود را رقم می‌زدند.

اورلاندو هوزه فیگوئرا روز گذشته (شنبه) در حالی که از ۸۰ درصد سوختگی رنج می‌برد به بیمارستانی در کاراکاس، پایتخت، منتقل شد اما دقایقی بعد جان باخت.

آن طور که ارل هره‌را، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی می‌گوید معترضان این دانشجوی ۲۱ ساله را به اتهام دزدی و غارت آتش زدند.

حق نشر عکس AFP
Image caption معترضان اورلاندو هوزه فیگوئرا را به ظن دزدی و غارت آتش زدند. او دقایقی بعد با ۸۰ درصد سوختگی راهی بیمارستان شد و همانجا درگذشت

در رویدادی دیگر، ادی الهاندرو تران اگوئیلار با شلیک گلوله کشته شده است تا شمار قربانیان ناآرامی‌ها در ونزوئلای بحران زده به ۴۸ نفر برسد.

به گفته دادستان کل ونزوئلا، یک مرد مسلح در شهر غربی والرا به تجمع مخالفان دولت حمله کرده و علاوه بر کشتن آقای اگوئیلار، دو نفر دیگر را هم به شدت مجروح کرده است.

همزمان در جریان درگیری‌های حاشیه تظاهراتی دیگر در شرق کاراکاس ۴۶ نفر زخمی شده‌اند.

معترضان روز گذشته (شنبه ۲۰ مه) یک بار دیگر با برگزاری تظاهراتی بزرگ در کاراکاس، از نیکلا مادورا، رئیس جمهوری خواستند که از قدرت کنار برود و زمینه را برای برگزاری انتخابات پیش از موعد فراهم کند.

بیشتر بخوانید

اعتراضات در هفته‌های اخیر رنگ و روی خشنی به خود گرفته است.

ونزوئلا از رکود اقتصادی بی‌سابقه‌ای رنج می‌برد. این کشور که گفته می شود بزرگترین منابع نفتی شناسایی شده جهان را در خود جای داده، امسال با تورمی ۷۰۰ درصدی روبرو شده و با کمبود وسیع بسیاری از اقلام ضروری و دارو روبروست.

در واکنش به این واقعه دلخراش، ارنستو ویله‌گاس وزیر اطلاع‌رسانی ونزوئلا در توییتر نوشته اعتراضات ضد دولتی "رو به جنون" گذاشته است.

او با به اشتراک گذاشتن ویدئویی که در آن قربانی در حال سوختن در آتش دیده می‌شود نوشته: "معترضان یک آدم را زنده زنده در تجمعی 'صلح‌آمیز' سوزاندند."

تجمع‌های اعتراضی در نقاط مختلف ونزوئلا از ۷ هفته پیش آغاز شد. معترضان دولت نیکلا مادورا را مسئول بحران بی‌سابقه در کشورشان می‌دانند و خواستار استعفای او هستند.

بنابر نتایج یک نظرسنجی خصوصی از هر ۱۰ ونزوئلایی هفت نفر مخالف آقای مادورا هستند.

حق نشر عکس AFP
Image caption اورلاندو هوزه فیگوئرا پس از آن که به کمک مردم خاموش شد به بیمارستان منتقل شد اما از سوختگی ۸۰ درصدی جان سالم به در نبرد

موضوعات مرتبط