سوزاندن انبار پوست ببر و شاخ کرگدن در نپال

در نپال بیش از ۴۰۰۰ قطعه از اعضای بدن حیوانات که در انباری نگهداری می‌شد، سوزانده شد. مسئولان این اقدام را با هدف پایان دادن به تجارت و شکار غیر قانونی حیات وحش انجام دادند.

حق نشر عکس Ishwor Joshi/BBC

در چیتوان، جنوب کاتماندو هزاران شاخ کرگدن‌های در حال انقراض، پوست ببر و پلنگ‌های کمیاب از جمله پلنگ برفی و دو پلنگ ابری، سوزانده شد.

حق نشر عکس Ishwor Joshi/BBC

پراکاش شاران ماهات، وزیر امور خارجه نپال، در مراسمی که به مناسبت روز بین‌المللی تنوع زیستی در پارک ملی چیتوان برگزار شد، آتش را شعله‌ور کرد. این پارک مرکز نگهداری بسیاری از حیوانات در حال انقراض جهان است.

حق نشر عکس Mahesh Acharya/BBC

مهشوار داخال، دبیر مشترک حفظ و نگهداری جنگل‌ها و خاک نپال به بی‌بی‌سی گفت: "ما امیدواریم سوزاندن انبار اعضای بدن حیوانات این پیام را برساند که این اعضا تنها زمانی ارزشمند است که حیوانات هنوز زنده‌اند نه بعد از مرگ آنها. این اقدام بتدریج از رشد تجارت غیر قانونی اعضای بدن حیوانات جلوگیری می‌کند."

حق نشر عکس Mahesh Acharya/BBC

۲۰ سال از اولین باری که مراسمی مشابه در نپال برگزار شد می‌گذرد. آقای داخال گفت: "خرج کردن مبالغی هنگفت برای حفظ و نگهداری از چیزهایی که بالاخره فاسد می‌شوند، منطقی نیست."

حق نشر عکس Ishwor Joshi/BBC

در ۲۰ سال گذشته تعداد کرگدن‌های تک شاخ و ببرهای نپال افزایش یافته و بیشتر آنها در چیتوان زندگی می‌کنند.

بر اساس آمار دولتی از ۲۰ سال پیش تاکنون تعداد ببرها از ۹۱ به ۱۹۸ و کرگدن‌ها از ۳۷۲ به ۶۴۵ راس افزایش یافته است.

حق نشر عکس Ishwor Joshi/BBC

مقامات معتقدند که مبارزه سرسختانه با شکارچیان، مدیریت صحیح علفزارها و افزایش آگاهی مردم از دلایل موفقیت آنهاست.

حق نشر عکس Ishwor Joshi/BBC

مقامات نپالی تصمیم گرفتند ۱۱۰۰ کیلو عاج فیل را که در انبارها نگهداری می‌شود نسوزانند، زیرا برای سوزاندن عاج فیل به کوره‌‌ای نیاز است که حرارتش به ۹۰۰ درجه سانتیگراد برسد و آنها داری چنین کوره‌ای نیستند.

موضوعات مرتبط