رئیس جمهوری قرقیزستان هنر آوازخوانی خود را به نمایش گذاشت

آلمازبک آتامبایف و یک خانم حق نشر عکس PRESIDENT.KG
Image caption آلمازبک آتامبایف در مراسمی به مناسبت روز مادر جوایزی اعطا کرد و آهنگ خواند

آلمازبک آتامبایف، رئيس جمهور قرقیزستان، دو آهنگ خود با گیتار را منتشر کرده است که هر دو همراه با ویدیوهای موسیقی به صورت حرفهای تولید شده‌اند.

ترانه اول به نام "مادرم" درباره مادر اوست و در روز مادر همراه با ویدیویی که توسط یک استودیوی محلی تولید شده منتشر شده است.

سایت محلی خبری کرتاگ گزارش داده است که رئیس جمهوری قرقیزستان در یک مراسم اعطای جوایز به مادران قرقیز گفته است: "در زندگی من مادرم نقشی ویژه ای ایفا کرده است. اگر مادرم نبود فکر می‌کنم من یک صدم آن چه را کرده‌ام نمی توانستم انجام دهم."

دو روز بعدتر آقای آتامبایف آهنگ دوم خود تحت عنوان "من شما را دوست دارم" نشر کرد که این بار هم با ویدیوی تولیدی شرکت تپتاش همراه بود.

مانند آهنگ "مادرم" این آهنگ نیز با نواختن گیتار و به زبان قرقیزی اجرا می‌شود. هر دو آهنگ واکنش های مثبت بینندگان را در یوتیوب برانگیخته است.

یکی از بیننده گان یوتیوب گفته است "آفرین آتامبایف، شما یک مرد معمولی نیستید" در حالی که یکی از بینندگان دیگر نوشته است "این آهنگ مادران را سخت گریان کرده است."

دی جی سوپراستار و خوانندگان عروسی

این آهنگهای جدید نخستین آهنگ‌های نشرشده توسط رهبر قرقیزستان نیست، اما آنها مهارت قابل تحسین او را در نواختن گیتار نشان داده‌اند که او را با رهبران دیگر در منطقه که نیز آهنگ و موسیقی خود را نشر کرده اند رقیب می‌سازد.

قربانقلی بردی محمدوف، رئيس جمهور ترکمنستان، در میان بسیاری از استعدادهای خود به عنوان دی جی و خواننده هنر خود را نشان داده است؛ در حالی که نورسلطان نظربایف، رهبر قزاقستان، در حال نواختن دومبرا که ساز موسیقی ملی آن کشور است، دیده شده است.

اما به نظر می‌رسد هر کسی چنین استعدادی را ندارد؛ به طور مثال هنگامی که امامعلی رحمان، رئيس جمهور تاجیکستان، در یک فیلم به هنگام آواز خواندن در عروسی پسرش مشاهده شد، بیشتر از استعداد وی، این نحوه حرکات وی بر روی صحنه بود که مورد توجه قرار گرفت.

خواندن یک آهنگ محلی روسی توسط ولادیمیر پوتین قبل از مذاکره با چین شی جین پینگ که با تپقهایی همراه بود در هفته گذشته نشان داد که او بیشتر به عنوان یک سیاستمدار به دنیا آمده تا یک پیانیست کنسرت.

حق نشر عکس TURKMEN TV
Image caption دی جی ستاره: قربانقلی بردی محمدوف، رئیس جمهوری ترکمنستان در برنامه ویژه سال نو تلویزیونی آهنگ اجرا می‌کند

موضوعات مرتبط