دریای جنوبی چین: کشتی جنگی آمریکا تا نزدیکی یک جزیره مصنوعی رد شد

دریای جنوبی چین حق نشر عکس Reuters
Image caption چین به صورت گسترده در صخره موسوم به میسچیف در جزایر اسپراتلی چند جزیره ساخته است و ادوات نظامی استقرار کرده است

یک کشتی جنگی آمریکا از نزدیکی یک جزیره مصنوعی ساخته شده توسط چین در دریای جنوبی چین رد شده است. این نخستین چالش اصلی در این منطقه برای پکن است که پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، صورت میگیرد.

به گفته منابعی که نامشان ذکر نشده و رسانه های آمریکایی از آنها نقل قول کرده‌اند، ناو "یو اس اس دیویی" از فاصله ۱۲ مایل دریایی از صخره دریایی موسوم به "میسچیف" عبور کرده است.

چین مدعی است که تقریبا همه دریای جنوبی چین از جمله صخره های دریایی و جزایر واقع در آن نیز متعلق به این کشور است. این در حالی است که کشورهای دیگر منطقه نیز در مورد این دریا ادعاهای مشابهی دارند.

آمریکا تاکید می‌کند که می‌تواند در همه آبهای بین‌المللی حرکت و عملیات انجام دهد.

ایالات متحده می گوید در اختلافات ارضی از جانبی حمایت نمی کند، اما در گذشته به مناطق نزدیک به جزایر مورد مناقشه کشتی های نظامی و هواپیما فرستاده و این اقدام خود را عملیات "آزادی کشتیرانی" برای اطمینان از دسترسی به راه های کلیدی حمل و نقل دریایی و هوایی نامیده است.

بیشتر بخوانید:

آمریکا همچنین بارها از آنچه تلاش پکن برای محدود کردن آزادی کشتیرانی در آبهای استراتژیک از سوی چین خوانده، انتقاد کرده است.

لو کانگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین، این اقدام آمریکا را محکوم کرد.

او به خبرنگاران گفت: "این عمل به حق حاکمیت و منافع امنیتی چین آسیب وارد کرده است و به آسانی می تواند منجر به برخورد در هوا یا دریا شود."

"چین قاطعانه مخالف کشتیرانی یا پروازی است که می تواند به حق و منافع امنیتی چین صدمه وارد کند. در حال حاضر، با تلاش های مشترک چین و کشورهای عضو سازمان آ سی آن وضعیت دریای جنوبی چین آرام شده است."

او در عین حال تاکید کرد که "اقدامات ایالات متحده آمریکا به طور جدی روند گفتگو و مشاوره را به هم زده است."


آزادی کشتیرانی چیست؟

برنامه آزادی کشتیرانی آمریکا "ادعاهای بیش از حد" در اقیانوس ها و حریم هوایی در جهان را به چالش می‌کشد.

این برنامه برای ترویج رعایت بین‌المللی کنوانسیون سازمان ملل در مورد حقوق دریاها طراحی شده است.

در سال های گذشته، ایالات متحده در برابر چین، مالزی، فیلیپین، تایوان و ویتنام عملیات آزادی کشتیرانی انجام داده است.

چین با ایجاد جزایر مصنوعی در دریای جنوبی چین و استقرار ادوات نظامی در آن نگرانیهای ایجاد کرده است.


حق نشر عکس US NAVY
Image caption چین گفته است ناو یو اس اس دیویی به منطقه "بدون اجازه" وارد شده است

ایالات متحده و چین همدیگر را به "نظامی سازی" دریای جنوبی چین متهم کرده‌اند و در این چارچوب این نگرانی پیدا شده که منطقه تبدیل به یک نقطه بحران‌زا با عواقب جهانی بشود.

به گفته خبرنگاران احتمالا تازه‌ترین مانور آمریکا روی روابط آمریکا و چین در حالی که دولت ترامپ به دنبال جلب همکاری پکن برای مقابله با جاه‌طلبی‌های هسته‌ای کره شمالی است تاثیر خواهد گذاشت.

در اوایل این ماه جت‌های جنگنده چینی یک هواپیمای آمریکا را رهگیری کردند که به گفته مقامات نظامی آمریکا در حال انجام ماموریت برای تشخیص و شناسایی اشعه در حریم هوایی بین‌المللی بود.

چین به طور خاص در باره این اظهار نظر نکرد. اما این کشور در گذشته ایالات متحده را متهم به انجام پروازهای شناسایی در آب های ساحلی خود کرده است.

مناقشه بر سر دریای جنوبی چین

  • کشور های چین، ویتنام، فیلیپین، تایوان و مالزی مدعی هستند که دو سلسله جزایر عمدتا خالی از سکنه پاراسل و اسپراتلی متعلق به آن ها است.
  • چین بخش اعظمی از این منطقه را متعلق به خود می داند و می گوید حق آن به این منطقه به قرن ها پیش برمی گردد. چین در سال ۱۹۴۷، با صدور نقشه ای جزئیات ادعاهای خودرا مطرح کرد.
  • این منطقه مسیر عمده حمل و نقل و ماهیگیری غنی است و فکر می شود که ذخایر نفت و گاز فراوان دارد.
  • کنوانسیون سازمان ملل متحد در مورد حقوق دریاها معمولا به کشورها اجازه می دهد در فاصله تا ۲۰۰ مایل دریایی از خط ساحلی خود منطقه اقتصادی منحصر به خود داشته باشند. بنا بر این فرمول اکثر جزایر اسپراتلی مربوط به آبهای سرزمینی فیلیپین و مالزی می شوند.

موضوعات مرتبط