وقتی ترامپ رهبر کشوری دیگر را هل داد

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
دونالد ترامپ و دوشکو مارکوویچ

صحنه‌ای که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، دوشکو مارکوویچ، نخست وزیر مونته نگرو را به کنار هل می دهد، میلیون‌ها بار در شبکه‌های اجتماعی همرسانی و دیده شده است.

رئیس جمهور آمریکا در بخشی از سفر خود برای شرکت در نشست ناتو در بروکسل، برای آنکه هنگام گرفتن عکس یادگاری در صف جلوی رهبران قرار گیرد، نخست وزیر مونته نگرو را که در مقابل ایستاده بود به کنار هل داد.

این تصویر میلیون‌ها بار در شبکه‌های اجتماعی دیده شده و واکنش های منفی بسیاری را برانگیخته است.

حق نشر عکس Reuters
Image caption آقای ترامپ هنگامی که جلوی همه رهبران قرار میگیرد، پشتش را صاف می‌کند، اطراف اتاق را برانداز کرده و حاشیه کت خود را از دو طرف می‌گیرد و به سمت یکدیگر می‌کشد.

به نظر می‌رسد که آقای مارکوویچ ابتدا غافلگیر می‌شود اما به سرعت واکنش خود را کنترل کرده و لبخند می‌زند.

آقای ترامپ هنگامی که جلوی همه رهبران قرار می‌گیرد پشتش را صاف می‌کند، اطرافش را برانداز کرده و حاشیه کت خود را از دو طرف می‌گیرد و به سمت یکدیگر می‌کشد.

این تصویر بعد از پایان سخنرانی آقای ترامپ خطاب به اعضای ناتو در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

آقای ترامپ طی این سخنرانی اعضای این سازمان را برای پرداخت کامل سهمی که هر کشور باید تقبل کند، تحت فشار قرار داد.

شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید در واکنش به انتقادها گفته است که او ویدیو را ندیده است اما گفت که رئیس جمهور "احتمالا" می خواسته به نقطه‌ای برسد که به منظور عکس گرفتن از قبل برایش در نظر گرفته بودند.

نخست وزیر مونته‌نگرو در مورد این اتفاق اظهار نظری نکرده است. این کشور کوچک در بالکان در اوایل ماه ژوئن رسما به عضویت ناتو در می‌آید.