ترامپ از دامادش در برابر اتهام ایجاد 'خط ارتباطی محرمانه با روسیه' دفاع کرد

کوشنر و ترامپ حق نشر عکس Reuters
Image caption آقای کوشنر از مشاوران ارشد کاخ سفید است

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، از داماد خود جراد کوشنر، در رابطه با گزارش برخی از رسانه‌ها علیه وی دفاع کرده است.

آقای ترامپ در بیانیه‌ای که به نیویورک تایمز ارسال شده از فعالیتهای "خوب" آقای کوشنر قدرانی کرده است. وی نوشته است: "جراد خدمات بزرگی به کشور می‌کند و من به وی اعتماد کامل دارم."

به گفته آقای ترامپ تقریبا همه به آقای کوشنر "اعتماد" دارند. رئیس جمهور آمریکا در بیانیه خود همچنین گفته است که دامادش در برنامه‌هایی فعال است که از هدر رفتن میلیاردها دلار از بودجه آمریکا جلوگیری می‌کند.

اما آقای ترامپ در این بیانیه اشاره مستقیمی به اتهامات وارد شده علیه دامادش نکرده است.

پیشتر رسانه‌های آمریکا ادعاهای تازه‌ای درباره تماس‌های مشکوک آقای کوشنر با برخی از مقام‌های روسیه منتشر کردند.

به گفته رسانه‌ها کمی قبل از آغاز به کار دولت آقای ترامپ، داماد او از سفیر روسیه در آمریکا خواسته برای او یک خط ارتباطی محرمانه برای ارتباط با کاخ کرملین برقرار کند.

همچنین گزارشی هم از دیدار او با رئیس بانک دولتی روسیه منتشر شده که آمریکا تحریمش کرده است.

آقای کوشنر همسر ایوانکا، دختر بزرگ آقای ترامپ است. آقای کوشنر از مشاوران ارشد کاخ سفید است.

حق نشر عکس AFP

اتهامات علیه آقای کوشنر پس از آن منتشر شد که مشخص شد وی در ارتباط با ادعای مطرح شده درخصوص دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مورد تحقیق قرار دارد.

براساس گزارشها از آمریکا گفته شده است که آقای کوشنر دارای اطلاعاتی در این زمینه‌ها است اما وی ضرورتا در این ارتباط مظنون به اتهامی نشده است.

همزمان برخی از مقامات دولتی آمریکا در اظهاراتی بدون اشاره مستقیم به اتهامات وارد شده به آقای کوشنر تلاش کرده‌اند تا از اثر آنها بکاهند.

در همین رابطه جان کلی، وزیر اداره امنیت ملی آمریکا، در اظهاراتی روز یکشنبه (۲۸ مه/۷ خرداد) به شبکه خبری ای بی سی گفت که داشتن کانالهای ارتباطی غیررسمی با قدرتهای خارجی امری "معمول و قابل قبول است."

اچ آر مک مستر، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا هم در سخنانی گفته است که " ما دارای تماسهای غیررسمی با تعدادی از کشورها هستیم."