حداقل صد و پنجاه نفر در انفجار مهیب تانکر سوخت در پاکستان کشته شدند

انفجار یک تانکر حق نشر عکس EPA

به گفته مقامات محلی پاکستان انفجار یک تانکر حامل سوخت در نزدیکی احمدآباد شرقی حداقل صد و پنجاه کشته و دهها نفر مجروح به جا گذاشته است.

بنا بر گزارش‌ها این تانکر بیست و پنج هزار لیتر سوخت را از کراچی به لاهور حمل می کرد که در سر یک پیچ تند لاستیکش ترکید و واژگون شد.

احمدآباد شرقی در منطقه بهاولپور استان پنجاب پاکستان قرار دارد.

بر اثر تصادف، تانکر شکاف برداشت و سوخت از آن سرازیر شد. مردم روستاهای اطراف که خود را به صحنه تصادف رسانده بودند شروع به جمع آوری سوخت در ظرف‌های مختلف کردند و حتی به دوستان و آشنایان تلفن می‌زدند که برای سوخت مجانی خود را به آنجا برسانند.

اما آتش سیگار یک رهگذر ناگهان باعث انفجاری مهیب شد و به گفته سخنگوی امدادرسانی "یک حادثه کوچک بدل به انفجاری عظیم شد."

پلیس راهنمایی سعی کرده بود مردم را از صحنه تصادف دور نگه دارد اما قادر به کنترل جمعیت نشده بود.

گزارش‌ها حاکی است که جمعیت زیادی که در بین آنها زنان و کودکان هم بودند در اطراف تانکر جمع شده و سوخت جمع می کردند که ناگهان آتش عظیمی همه آنها را خود بلعید.

حق نشر عکس Reuters

به گزارش خبرگزاری دولتی پاکستان، نواز شریف نخست وزیر این کشور سفر خود را به لندن نیمه تمام گذاشته و به پاکستان برگشته است.

سرلشگر آصف غفور سخنگوی ارتش پاکستان در توئیتر خبر داد که برای انتقال مجروحان به بیمارستان از هلی‌کوپتر استفاده شده است.

این نگرانی وجود دارد که شمار قربانیان افزایش پیدا کند. همچنین گزارش شده برخی اجساد چنان سوخته‌اند که فقط ممکن است از روی DNA هویت آنها شناسایی شود.

نیروهای امدادرسان برای یافتن بیمارستان یا تخت‌های تخصصی سوختگی با دشوار روبرو هستند.

بیمارستان احمد پور شرقی بخش سوختگی ندارد بنابراین آسیب دیدگان را به بیمارستانی در پنجاه کیلومتری یا شهرهای دورتر منتقل کرده‌اند.