نزاع کلامی میان ترامپ و دو مجری تلویزیونی بالا گرفت

جو اسکاربرو و میکا برژینسکی به طور مشترک مجریان یک برنامه تلویزیونی شبکه ام‌اس‌ان‌بی‌سی هستند حق نشر عکس Reuters
Image caption جو اسکاربرو و میکا برژینسکی به طور مشترک مجریان یک برنامه تلویزیونی شبکه ام‌اس‌ان‌بی‌سی هستند

دو مجری تلویزیونی آمریکا که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در توییتر آنها را به سخره گرفته بود می‌گویند "ترامپ دروغ" می‌گوید و کاخ‌سفید پیش‌تر با تهدید به آنها توصیه کرده بوده از آقای ترامپ عذرخواهی کنند.

جو اسکاربرو که با خانم برژینسکی نامزد کرده، روز جمعه (۳۰ ژوئن - ۹ تیر) گفت آنها پیش‌تر تهدید شده بودند که اگر به علت نوع پوشش خبری خودشان درباره دونالد ترامپ، از او عذرخواهی نکنند، ممکن است به زودی یکی از مجلات زرد مطلبی "جنجالی" درباره آنها منتشر کند.

این دو مجری تلویزیونی که دیروز هدف حمله توییتری آقای ترامپ قرار گرفته بودند می‌گویند توییت‌های رئیس جمهوری آمریکا "بی‌رحمانه" و "ترسناک" بوده است.

بیشتر بخوانید

حمله توییتری ترامپ به دو مجری خبری تلویزیون واکنش‌برانگیز شد

آقای ترامپ روز پنجشنبه در توییتر میکا برژینسکی را "خل و با بهره‌هوشی پایین" خطاب کرده بود و نامزد او جو اسکاربرو را هم "جو دیوانه" خوانده بود.

حق نشر عکس Twitter @realDonaldTrump
Image caption آقای ترامپ در یک توییت نوشته بود: "به برنامه کم تماشاگر "مورنینگ جو" بعد از مدت‌ها یک نگاهی انداختم... اخبار جعلی. قبلا به من زنگ زده بود که جلوی انتشار گزارش‌ مجله نشنال اینکوایرر رو بگیرم. من گفتم نه. برنامه‌اش خیلی بده".
حق نشر عکس Twitter @JoeNBC
Image caption جو اسکاربرو در واکنش به توییت آقای ترامپ نوشته: "یک دروغ دیگر. من پیامک هایی که دستیارانش برایم فرستادند را دارم و همچنین تاریخ و مدارک مربوط به آن تلفن ها رو، اتفاقا، این مدارک نشون می‌دن که من ماه‌هاست با او (دونالد ترامپ) حرف نزدم."

آقای ترامپ همچنین در توییت خود با اشاره به جراحی زیبایی خانم برژینسکی نوشته بود: "صورتش بر اثر جراحی خونریزی بدی" کرده بود.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین در توییت دیگری نوشته بود، شب عید امسال اومده بودن مارالاگو (مرکز تفریحی سوپرلوکس آقای ترامپ در فلوریدا) و اصرار داشتن که اوقاتشون رو با من بگذرونن."

این دو مجری شبکه ام‌اس‌ان‌بی‌سی امروز (جمعه) در یادداشتی که واشنگتن پست منتشر کردند آقای ترامپ را متهم کرده‌اند "وسواس مرضی" نسبت به آنها پیدا کرده است.

آنها همچنین مدعی‌اند از سه مقام کاخ‌سفید پیش‌تر هشدار دریافت کرده بودند که اگر به موضع‌گیری‌های خود نسبت به رئیس‌جمهور پایان ندهند نشریه نشنال اینکوایرر یک گزارش منفی درباره آنها منتشر خواهد کرد.

جو اسکاربرو می‌گوید: "آنها گفتند، اگر شما به رئیس‌جمهوری زنگ بزنید و به علت نوع پوشش خبری‌تان نسبت به او عذرخواهی کنید او با یک تلفن مانع انتشار آن مطالب خواهد شد... اونها سه مقام برجسته کاخ‌سفید بودند."

در همین حال، خانم برژینسکی می‌گوید گزارش‌ این نشریه زرد که معمولا در سوپرمارکت‌ها به فروش می‌رسد موجب اذیت و آزار خانواده آنها شده است.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption چهره‌های برجسته حزب دموکرات در یک کنفرانس خبری توییت‌های آقای ترامپ را محکوم کردند

دیوید پکر، مدیرعامل شرکت مالک نشریه نشنال اینکوایرر از حامیان پروپاقرص دونالد ترامپ است و این نشریه عامه‌پسند بارها از آقای ترامپ حمایت کرده است.

آقای اسکاربرو، همچنین گفته از یک نماینده برجسته کنگره شنیده که در یکی از جلسات با آقای ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا "مفصل" درباره برنامه تلویزیونی او و میکا برژینسکی سخن گفته است.

به گفته این مجری تلویزیونی، "نماینده کنگره" که درباره این جلسه در حضور آقای ترامپ به او گفته، تصریح کرده: "من تمام عمرم را در دنیای سیاست گذراندم... اما او (ترامپ) من را ترساند... چون وقتی سر حرف را از تو متوجه میکا کرد خیلی شریر شده بود... صورتش برافروخته شده بود."

روز جمعه، همچنین مالک نشریه نشنال اینکوایرر در واکنش به گزارش مورد اشاره میکا برژینسکی و نامزدش، گفت این نشریه در اوایل ماه ژوئن جاری مطلبی "بر اساس حقیقت که تا این لحظه هم تکذیب نشده" به چاپ رسانده است.

معاون مدیرعاملی این مجله هم گفته نشنال اینکوایرر از هرگونه مکالمات میان جو اسکاربرو و کاخ‌سفید یا آقای ترامپ "بی‌خبر است و هیچ دخالتی هم در آنها نداشته".

توییت‌های روز گذشته آقای ترامپ نه تنها در میان دموکرات‌ها و مخالفان لیبرال او موجی از انتقاد و خشم به راه انداخته، بلکه بسیاری از جمهوری‌خواهان برجسته همچون پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان هم با انتقاد از این "نوع ادبیات" آن را فاقد هرگونه ارزشی برای پیشبرد برنامه‌های کاخ‌سفید و جمهوری‌خواهان دانسته‌اند.

سناتور برجسته، لیندزی گراهام، دیروز در توییتی نوشت: "آقای رئیس‌جمهور، توییت شما دون شئونات مقام شما بود و نمایانگر دردی است که دنیای سیاست در آمریکا دچار آن است، و نه نمایانگر عظمت آمریکا."

حق نشر عکس Twitter
Image caption لیندسی گراهام، سناتور برجسته جمهوری خواه هم به طور علنی از توییت دونالد ترامپ انتقاد کرد

سناتور جمهوری خواه دیگر، بن ساسی هم در توییت دیگری نوشته: "این نرمال نیست. لطفا ادامه نده."

نانسی پولسی، رهبر اقلیت دموکرات در مجلس نمایندگان هم توییت آقای ترامپ را "جنسیت‌زده" خوانده و آن را "حمله ای علیه آزادی مطبوعات و تعرض به همه زنان" ارزیابی کرده است.