ترامپ از استفاده خود از توییتر دفاع کرد

دونالد ترامپ حق نشر عکس Getty Images

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، با ارسال چند توییت از استفاده خود از شبکه‌های اجتماعی و بویژه توییتر دفاع کرده است.

وی در یکی از این توییتها نوشته است: "استفاده من از شبکه‌(های) اجتماعی فقط به این دلیل نیست که من رئیس جمهورم؛ بلکه (به این دلیل است) که من یک رئیس جمهور مدرن هستم."

وی در توییتی دیگر نوشته است که "رسانه‌های جعلی و تقلبی تلاش می‌کنند تا جمهوریخواهان و دیگران را قانع کنند که من نباید از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنم. اما به خاطر داشته باشد که من انتخابات سال ۲۰۱۶ را به دلیل مصاحبه‌ها، سخنرانیها و استفاده‌ام از شبکه های اجتماعی بردم."

این توییتهای آقای ترامپ تازه‌ترین واکنش وی به جنجالهای اخیر در خصوص نزاع کلامی میان او و دو مجری تلویزیونی آمریکایی است.

دو مجری تلویزیونی آمریکا که رئیس‌جمهوری آمریکا در توییتر آنها را مسخره کرده بود می‌گویند "ترامپ دروغ" می‌گوید و کاخ‌سفید پیش‌تر با تهدید به آنها توصیه کرده بوده از آقای ترامپ عذرخواهی کنند.

جو اسکاربرو که با و میکا برژینسکی نامزد وی، روز جمعه (۳۰ ژوئن - ۹ تیر) گفتند که آنها پیش‌تر تهدید شده بودند که اگر به علت نوع پوشش خبری خودشان درباره آقای ترامپ، از او عذرخواهی نکنند، ممکن است به زودی یکی از مجلات زرد مطلبی "جنجالی" درباره آنها منتشر کند.

این دو مجری تلویزیونی که چند روز پیش هدف حمله توییتری آقای ترامپ قرار گرفته بودند می‌گویند توییت‌های رئیس جمهوری آمریکا "بی‌رحمانه" و "ترسناک" بوده است.

آقای ترامپ روز پنجشنبه (۲۹ ژوئن/۸ تیر) در توییتری میکا برژینسکی را "خل و با بهره‌هوشی پایین" خطاب کرده بود و نامزد او جو اسکاربرو را هم "جو دیوانه" خوانده بود.

آقای ترامپ همچنین در توییت خود با اشاره به جراحی زیبایی خانم برژینسکی نوشته بود: "صورتش بر اثر جراحی خونریزی بدی" کرده بود.

حق نشر عکس Reuters
Image caption جو اسکاربرو و میکا برژینسکی به طور مشترک مجریان یک برنامه تلویزیونی شبکه ام‌اس‌ان‌بی‌سی هستند

توییت‌های روز گذشته آقای ترامپ نه تنها در میان دموکرات‌ها و مخالفان لیبرال او موجی از انتقاد و خشم به راه انداخته، بلکه بسیاری از جمهوری‌خواهان برجسته همچون پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان هم با انتقاد از این "نوع ادبیات" آن را فاقد هرگونه ارزشی برای پیشبرد برنامه‌های کاخ‌سفید و جمهوری‌خواهان دانسته‌اند.

سناتور برجسته، لیندزی گراهام، دیروز در توییتی نوشت: "آقای رئیس‌جمهور، توییت شما دون شئونات مقام شما بود و نمایانگر دردی است که دنیای سیاست در آمریکا دچار آن است، و نه نمایانگر عظمت آمریکا."

استفاده آقای تراکپ از توییتر با انتقاد بسیاری مواجه بوده است. منتقدان آقای ترامپ از او می‌خواهند که برای بیان اظهارات خود بویژه در خصوص روابط بین‌الملل به جای توییتر بهتر است از کانالهای دیپلماتیک استفاده کند.