فرماندار نیوجرسی در ساحلی که به روی مردم بسته بود 'آفتاب گرفت'

آقای کریستی گفت آفتاب نگرفته ولی تصاویر هوایی او و خانواده اش را در حال آفتاب گرفتن در ساحل خالی نشان می دهد حق نشر عکس Advance Media / Barcroft Images
Image caption سخنگوی آقای کریستی می گوید فرماندار در ساحل تعطیل شده "آفتاب نگرفته چرا که کلاه بر سر داشته است."

کریس کریستی فرماندار ایالت نیوجرسی در آمریکا به خاطر آفتاب گرفتن در ساحلی که به دستور او بر روی مردم بسته شده بود، مورد انتقاد قرار گرفته است.

آقای کریستی در فرمانی که با هدف صرفه جویی در بودجه ایالتی صادر شده بود، خدمات غیرضروری را در نیوجرسی در تعطیلات روز استقلال آمریکا متوقف کرده بود.

با این حال تصاویر هوایی منتشر شده او و خانواده اش را در حال آفتاب گرفتن در کنار یک ساحل خالی نشان می دهد، ساحلی که پلیس به خاطر فقدان خدمات عمومی به روی مردم بسته بود.

آقای کریستی در مصاحبه با شبکه خبری فاکس از حضور خود در این ساحل دفاع کرد و گفت به عنوان فرماندار از این حق برخوردار است که به اقامتگاه های رسمی خود برود.

به گفته آقای کریستی خانواده اش در تعطیلات روز استقلال در اقامتگاه ساحلی فرماندار هستند و او بین دفتر کارش و این اقامتگاه با هلیکوپتر ایالتی در تردد است.

با این حال او تاکید کرد "آفتاب نگرفته است."

اما زمانی که مشخص شد تصاویر هوایی آقای کریستی را در حال آفتاب گرفتن در کنار ساحل نشان می دهد، برایان موری، سخنگوی فرماندار گفت آقای کریستی برای مدت کوتاهی خانواده اش را در ساحل همراهی کرده و سپس به دفترش رفته است.

آقای موری گفت: "او آفتاب نگرفته زیرا کلاه بر سر داشته است."

با این حال، کاربران توییتر با دستکاری تصویر آقای کریستی در ساحل، در شبکه های اجتماعی تصاویر ساختگی از او را در وضعیت های مختلف منتشر کردند.

یکی از این تصاویر او را در دفتر کار رییس جمهوری آمریکا نشان می دهد و در یکی دیگر تصویر آقای کریستی بر روی یکی از صحنه های عاشقانه فیلم سینمایی از اینجا تا ابدیت، ساخته ۱۹۵۳، مونتاژ شده است.

کریس کریستی از نخستین شخصیت های برجسته حزب جمهوریخواه بود که از نامزدی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا حمایت کرد.

حق نشر عکس @darth/Twitter
Image caption تصویر ساختگی آقای کریستی که در حال آفتاب گرفتن در دفتر رییس جمهوری دیده می شود
حق نشر عکس @NellSco
Image caption تصویر آقای کریستی بر روی صحنه ای از فیلم از اینجا تا ابدیت مونتاژ شد

موضوعات مرتبط