پیشنهاد وزیر کشور آلمان: معترضان تندرو نشانه‌گذاری الکترونیک شوند

پلیس آلمان و معترضان حق نشر عکس Reuters
Image caption به گزارش خبرگزاری فرانسه بازداشتگاهی با ظرفیت ۴۰۰ نفر هم برای مقابله با معترضان در روزهای نشست هامبورگ در نظر گرفته شده بود.

وزیر کشور آلمان پیشنهاد کرده است که پیش از برگزاری نشست‌های بزرگ سران کشورها نظیر نشست سران گروه بیست در هامبورگ در هفته گذشته برای جلوگیری از شورش برای شناسایی معترضین شناخته شده به آنها دستبند الکترونیک زده شود.

هفته ای پیش در آستانه اجلاس رهبران گروه ۲۰ در شهر هامبورگ آلمان، ماموران پلیس ضدشورش آلمان با معترضان به اجلاس گروه ۲۰ درگیر شدند.

توماس د مایزئر در مقاله ای برای یک روزنامه آلمانی گفته است که تظاهرکنندگان تندرو نباید به تظاهرات بپیوندند، آن ها باید حضورشان را به پلیس گزارش کنند، یا به آنها دستبند الکترونیک زده شود.

در عین زمان هانس جورج مازن، رئیس سازمان امنیت داخلی گفته است که تعداد افراط گرایان چپ افزایش یافته است. گفته می‌شود طبق برآوردها از جمله بیست و هشت هزار فعال چپ هشت و نیم هزار نفرشان مایل به رفتارهای خشونت آمیز هستند.

پیش از برگزاری نشست هامبورگ چند هزار معترض با پارچه‌نوشته‌هایی مثل "به جهنم خوش آمدید" و "گروه ۲۰ را نابود کنید" به سمت محل برگزاری اجلاس می‌رفتند و شعارهایی ضد نظام سرمایه‌داری و علیه دونالد ترامپ و می‌دادند.

حدود ۲۰ هزار مامور پلیس برای محافظت از اجلاس گروه ۲۰ در هامبورگ اعزام شده بودند. آنها تدابیر امنیتی شدیدی را در مرکز شهر به اجرا گذاشته‌اند تا معترضان نتوانند خود را به محل اصلی اجلاس برسانند.

منتقدان گفته اند پلیس آلمان هامبورگ را به یک دژ نظامی تبدیل کرده بود.

موضوعات مرتبط