نخست‌وزیر کانادا جاستین ترودو کوچک را دید

نخست وزیر به طور خلاصه کودک را در جمع آوری سالانه در کلگری برگزار کرد حق نشر عکس ADAM SCOTTI/TWITTER
Image caption جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا کودک همنام یک زوج سوری را در یک مراسم سالانه در کلگری در آغوش گرفت

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا پسری دو ماهه را ملاقات کرد که همنام خود او است. جاستین ترودو نام پسر یک زوج پناهنده سوری در کانادا است که والدین او برای سپاسگزاری از نخست‌وزیر این کشور نامش را جاستین ترودو گذاشتند.

نام کامل این کودک جاستین ترودو آدم بیلان است و وقتی که نخست‌وزیر او را در آغوش گرفت، با لبخندی از خواب بیدار شد.

این کودک در ماه مه سال جاری در کلگری، شهری در جنوب استان آلبرتای کانادا، به دنیا آمد. چند ماه قبل از تولد او والدینش با دو فرزندشان از سوریه فرار کردند. زادگاه آنها دمشق، پایتخت سوریه است.

وقتی که آنها در ماه فوریه سال گذشته به فرودگاه مونترال رسیدند، جزو گروهی از پناهجویان که مورد استقبال جاستین ترودو ، نخست وزیر کانادا قرار گرفتند، نبودند.

اما این زوج، محمد و افره بیلان، خواستند از طریقی سپاسگزاری خود را از دولت کانادا ابراز کنند. آنها تصمیم گرفتند که برای پسر تازه متولد‌شده خود نام جاستین ترودو را انتخاب کنند.

حق نشر عکس FACEBOOK/MUHAMMAD BILAN
Image caption محمد بیلان با بچه نوزداش در ماه می گذشته

از ماه نوامبر ۲۰۱۵ که آقای ترودو نخست وزیر شد و ژانویه سال جاری، بیش از ۴۰هزار پناهجوی سوری به کانادا آمدند. حدود هزار نفر از آنها به کلگری رفتند.

در ماه ژانویه ۲۰۱۷ ، پس از آن که رئیس جمهوری آمریکا ورود مهاجرانی از ۷ کشور مسلمان را منع کرد، آقای ترودو از طریق شکبه‌های اجتماعی تعهد دولت خود را برای حمایت از کسانی که به دلیل کوچ‌های اجباری و جنگ پناهنده شدند، اعلام کرد.

در ماه فوریه هم یک زوج دیگر سوری در انتاریو، نام پسر خود را به منظور قدردانی از نخست وزیر کانادا، جاستین گذاشتند.

موضوعات مرتبط