مناقشه بر سر اجاره در برج ترامپ ماموران محافظ را راهی خیابان کرد

پلیس محافظ رییس جمهوری در حال حفاظت از برج ترامپ در روز انتخابات ریاست جمهوری حق نشر عکس Reuters

پلیس محافظ کاخ سفید در پی مناقشه بر سر قرارداد اجاره در برج ترامپ در نیویورک، مقر خود در این ساختمان را ترک کرده و به تریلری در خیابان منتقل شده است.

این سازمان فدرال آمریکایی که وظیفه حفاظت از روسای جمهوری را برعهده دارد از سال ۲۰۱۵ در این آسمانخراش در میانه منهتن دفتری اجاره کرده بود.

حالا روزنامه واشنگتن پست گزارش داده است که سازمان ترامپ اجاره را به شدت بالا برده و برخی بندهای قرارداد را نیز تغییر داده است.

در پی اختلاف نظر برسر مفاد قرارداد سازمان ترامپ از پلیس محافظ کاخ سفید خواسته است دفتر را تخلیه کنند و در ساختمانی دیگر به دنبال جا باشند.

از دو سال پیش، زمانی که دونالد ترامپ نامزد پیشتاز حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد، این سازمان فدرال دفتر فرماندهی خود را به طبقه زیرین محل سکونت آقای ترامپ در این برج منتقل کرد.

حالا مشخص شده است که کانون فعالیت‌های این نیرو به ۵۸ طبقه پایین‌تر، در خیابان منتقل شده است.

اداره خدمات عمومی، نهاد دولتی آمریکا که وظیفه تامین دفاتر کار کارمندان دولت را برعهده دارد برسر این قرارداد با سازمان ترامپ درحال مذاکره بوده است.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز سازمان ترامپ با افزودن یک بند به متن قرارداد مخالفت کرده است.

سازمان ترامپ حاضر نشده بند مورد اختلاف را فاش کند.

با این همه آماندا میلر، سخنگوی این سازمان در پاسخی کتبی به بی‌بی‌سی نوشت: "بعد از بررسی زیاد، دو طرف به این نتیجه رسیدیم که اگر پلیس محافظ جای دیگری را اجاره کند از لحاظ تدارکاتی و مالی مناسب‌تر خواهد بود."

کاترین میلهون سخنگوی پلیس محافظ رییس جمهوری به بی‌بی‌سی گفت این نهاد همچنان به دنبال مکانی مناسب برای کار است.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا بعد از مراسم تحلیف به این برج نیامده اما دو پسر او اریک و دونالد جونیور اغلب در این برج کار می‌کنند.

تحلیل‌گران امنیتی می‌گویند انتقال دفتر کار پلیس محافظ به تریلری در خیابان می‌تواند در ارتباط رادیویی بین ماموران و خانواده رییس جمهوری در این برج اختلال ایجاد کند.

پاملا دیکسون، سخنگوی اداره خدمات عمومی در ای‌میلی به رادیو ملی آمریکا ان.پی.آر نوشته این نهاد درباره پروژه‌هایی که در مرحله تدارکات هستند اظهارنظر نمی‌کند.

پلیس محافظ رییس جمهوری تنها نهاد دولتی نیست که در برج ترامپ مستقر بوده است.

پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا نیز بر اساس گزارش‌ها دفتری را به مبلغ ماهیانه ۱۰۰هزار دلار در این برج اجاره کرده است. با این حال گفته می‌شود این دفتر صاحب شخصی دارد و عواید ناشی از آن به سازمان ترامپ نمی‌رسد.