رئیس جمهور سیرالئون خواستار کمک فوری به سیل زدگان این کشور شد

حق نشر عکس Getty Images

ارنست بای کوروما رئیس جمهور سیرالئون گفت هزاران شهروند این کشور که به خاطر جاری سیل و رانش زمین صدمه دیده اند، نیاز به "حمایت فوری" جهانی دارند.

آقای کوروما امروز سه شنبه ۱۵ اوت (۲۴ مرداد) گفت که فاجعه اخیر، مردمان بسیاری را نابود کرده و "میزان تخریب غافلگیر کننده بوده است".

گزارش‎ها حاکی از آن است که دست کم ۴۰۰ نفر در اثر رانش زمین در سیرالئون کشته و صدها نفر آواره شده‌اند، اما آمار نهایی تلفات هنوز معلوم نیست.

صلیب سرخ جهانی تعداد ناپدیدشدگان را بیش از ۶۰۰ نفر تخمین زده و می گوید در حال تلاش به منظور تهیه تجهیزات لازم برای خارج کردن اجساد از زیر آوار است.

این در حالی است که تخمین سازمان بشردوستانه اکشن اید از تعداد ناپدیدشدگان به حدود ۱۲۰۰ نفر می رسد و وزارت کشور سیرالئون، از ناپدید شدن "هزاران نفر" سخن گفته است.

قرار شده که برای کشته شدگان، مراسم دفن دستجمعی برگزار شود.

بارش مداوم و شدید باران در طی شب یکشنبه موجب وقوع سیل و فروریختن تپه‌ای در شهرک ریجنت در حومه پایتخت و مدفون شدن بسیاری از خانه‎های مسکونی شد.

اومارو فوفانا، خبرنگار بی‎بی‌سی که برای پوشش این خبر به سیرالئون رفته است می‎گوید که مردم با دستهای خودشان تلاش می کنند اجساد را بیرون بکشند.

به گفته او این عملیات اکنون بیشتر بر پیدا کردن اجساد متمرکز است تا نجات قربانیان.

این خبرنگار می افزاید که بیشتر مردم احتمالا در زمان وقوع حادثه خواب بوده‎اند.

تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده نشان می‌دهد که مردم تا کمر در آب گل‎آلود در خیابان‌های شهر سرگردانند.

موضوعات مرتبط