عملیات ارتش لبنان علیه نیروهای داعش در مرز با سوریه آغاز شد

حق نشر عکس Reuters

ارتش لبنان اعلام کرده که عملیات جدیدی را علیه نیروهای گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) در نزدیکی مرز با سوریه آغاز کرده است.

نیروهای گروه داعش نزدیک به سه سال است که در این منطقه حضور دارند.

گفته شده است که نزدیک به ۶۰۰ نیروی داعش در این منطقه حضور دارند و آنها به راکت ضد زره، موشک زمین به هوا، هواپیمای بدون سرنشین و تک تیرانداز مجهز هستند.

این در حالی است که به گفته منابع خبری، نیروهای دولت سوریه و حزب الله لبنان از آن سوی مرز چنین عملیاتی را آغاز کرده‌اند. این دو عملیات هماهنگ نشده است.

ژنرال ژوزف عون، فرمانده ارتش لبنان گفته است: "به نام لبنان، به نام سربازان ربوده شده لبنان و به نام شهدای ارتش آغاز این عملیات را اعلام می‌کنم."

این عملیات در مرز شمال شرقی لبنان و در منطقه‌ای است که نیروهای داعش در آن حضور محسوسی داشته‌اند.

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
تهاجم حزب الله لبنان و ارتش سوریه به مخالفان مسلح سوری

یک منبع ارتش لبنان به خبرگزاری رویترز گفته است که نیروهای دولتی به سوی شهرک راس البعلبک خمپاره پرتاب کرده و آن را گلوله‌باران کرده‌اند.

این منطقه آخرین منطقه مرزی لبنان و سوریه است که در دست پیکارجویان قرار دارد.

شبکه تلویزیونی المنار گفته است عملیات ارتش سوریه و نیروهای حزب‌الله که متحد این کشور در جنگ با پیکارجویان بوده، در منطقه غربی قلمون صورت می‌گیرد.

نیروهای حزب‌الله لبنان ماه پیش در عملیات مشترکی با نیروهای ارتش سوریه توانستند نیروهای جبهه نصرت و متحدانشان را در پایگاهشان در نزدیکی مرز با سوریه شکست دهند.

ارتش لبنان در آن عملیات مشارکت نداشت.

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
خروج تعدادی از پناهجویان سوری و شورشیان از لبنان