پیام به زنان و مردان میانسال دنیا: پیاده‌روی کنید

افراد میانسال به پیاده روی تشویق می‌شوند
Image caption افراد میانسال به پیاده روی تشویق می‌شوند

یک سازمان بریتانیایی با نگرانی از تاثیر زیانبار سطح بالای کم فعالیتی فیزیکی برروی سلامت افراد میانسال از آنها خواسته است برای حفظ صحت خود سریعتر و با شتاب بیشتری راه بروند.

مقامات سازمان بهداشت عمومی انگلستان اعلام کرده‌اند که میزان فعالیت فیزیکی افراد از سن ۴۰ سالگی شروع به کاهش می‌کند.

آنها از کسانی که بین ۴۰ تا ۶۰ ساله هستند خواسته‌اند شروع به پیاده‌روی منظم کنند.

آنها می‌گویند فقط ۱۰ دقیقه پیاده راه رفتن در روز می‌تواند تاثیر مهمی داشته باشد و خطر مرگ زودرس را ۱۵ درصد کاهش دهد.

سازمان بهداشت عمومی انگلستان تخمین زده است که چهار نفر از هر ۱۰ نفر افراد ۴۰ تا ۶۰ ساله، در ماه بیشتر از یک بار ۱۰ دقیقه با تندی و شتاب راه نرفته‌اند.

برای کمک به اینگونه افراد، این سازمان دولتی یک نرم افزار رایگان موسوم به "اکتیو ۱۰" را تبلیغ می‌کند. این برنامه می‌تواند میزان راه رفتن سریع فرد را کنترل و همچنین راهنمایی‌هایی را در مورد چگونگی فعالیت‌های فیزیکی ارائه کند.

دکتر جنی هریس، معاون سازمان بهداشت عمومی انگلستان، می‌گوید: "من با توجه به تجربه خود می‌دانستم که در اولویتهای زندگی روزمره اغلب اوقات تمرینات فیزیکی در جای آخر قرار می‌گیرند. یعنی در صندلی عقب."

او می‌افزاید: "اما اگر شما به جای استفاده از ماشین، پیاده به مغازه بروید یا هر روز در وقت ناهار ۱۰ دقیقه تند راه بروید می‌توانید سال‌های زیادی به طول عمر خود اضافه کنید."

پزشکان عمومی همچنین تشویق می‌شوند که بیماران خود را معتقد به سریعتر راه رفتن کنند، زیرا مشخص شده است که حداقل ۳ مایل (بیش از ۴ کیلومتر) پیاده رفتن در ساعت تنفس را سریع و ضربان قلب را افزایش می‌دهد.

دکتر زویل ویلیامز، از کالج سلطنتی پزشکان عمومی گفت: "هر پزشک باید با بیماران خود درباره مزایای پیاده‌روی سریع صحبت کند و برایشان برنامه 'اکتیو ۱۰ ' را توصیه کند."

با توجه به کاهش میزان فعالمندی افراد میانسال، سازمان بهداشت عمومی انگلستان این گروه را در مرکز توجه خود قرار داده است.

توصیه می‌شود که این افراد ۱۵۰ دقیقه در هفته از لحاظ فیزیکی فعال باشند اما تقریبا نیمی از آنهایی که بین ۴۰ تا ۶۰ ساله هستند نتوانسته‌اند این کار را انجام دهد و از ۵ نفر تنها یک نفر آن ها کمتر از ۳۰ دقیقه فعال بوده‌اند.

در حالی که پیاده‌گردی روزانه ۱۰ دقیقه ای خیلی کمتر از سطح توصیه شده فعالیت فیزیکی است اما کافی است که باعث آغاز تغیرات در فشار بالای خون، دیابت، چاقی، افسردگی و اضطراب و مشکلات اسکلتی-عضلانی مانند کمردرد شود.

موضوعات مرتبط