ارتش لبنان: بقایای احتمالی سربازان مفقود شده پیدا شد

حق نشر عکس Reuters
Image caption شادی نظامیان لبنانی در راس بعلبک

ارتش لبنان اعلام کرده که بقایای هشت نفر را در منطقه مرزی با سوریه پیدا کرده که به نظر می رسد متعلق به نظامیان به گروگان گرفته شده به وسیله داعش باشد.

سرلشکر عباس ابراهیم، رئیس پلیس عمومی لبنان گفته است که برای شناسایی کشته شدگان آزمایش ژنتیک بر روی بقایای پیدا شده انجام خواهد شد.

داعش سه سال پیش پس از درگیری با ارتش لبنان در عرسال، در شرق این کشور، حدود سی نظامی و مامور پلیس را به اسارت گرفت که هنوز سرنوشت نه نفر از نظامیان ربوده شده مشخص نیست.

به گفته ژنرال ابراهیم، جست و جو برای یافتن بقایای نظامی مفقود شده نهم ادامه دارد.

ارتش لبنان پیش تر اعلام کرده بود که به منظور آغاز مذاکرات با داعش در مورد سرنوشت ٩ نظامی لبنانی اسیر در دست این گروه در عملیات مرزی علیه داعش آتش‌بس برقرار شده است.

همزمان، در آن سوی مرز نیز بین داعش و ارتش سوریه و شبه نظامیان حزب الله آتش بس برقرار شده است.

رسانه های دولتی سوریه اعلام کرده اند که همزمان با برقراری آتش بس، حزب الله لبنان و داعش برای خروج شبه نظامیان داعش از شرق سوریه به توافق رسیده اند.

هفته گذشته، ارتش لبنان عملیاتی را برای پاکسازی این مناطق از نیروهای داعش آغاز کرد و گفته که در این عملیات، پیشروی قابل توجهی داشته است.

در روزهای اخیر، عملیات ارتش لبنان در حوالی شهر راس بعلبک متمرکز بوده که آخرین موضع نیروهای داعش در این منطقه است.

این عملیات همزمان با حملات مشترک نیروهای سوری و شبه‌نظامیان حزب‌الله علیه مواضع داعش در منطقه قلمون، در داخل خاک سوریه آغاز شد.

همزمانی دو عملیات باعث افزایش فشار بر داعش در منطقه شد.

ارتش لبنان گفته است که در عملیات اخیر با حزب الله هماهنگی صورت نگرفته است.

موضوعات مرتبط