سیل تگزاس؛ مقررات منع آمد و رفت در هوستون برای جلوگیری از غارت

توفان حاره‌ای هاروی حق نشر عکس Reuters

توفان حاره‌ای هاروی که منجر به خسارت‌های شدیدی در شهر هوستون در ایالت تگزاس آمریکا شده به سمت شمال در حرکت است و در این مسیر خرابی‌های بیشتری به بار می‌آورد.

شهردار هوستون برای جلوگیری از غارت اموال مردم، مقررات منع آمد شبانه وضع کرده است. ۲۰ نفر در این شهر که چهارمین شهر پرجمعیت آمریکا است، کشته شده‌اند.

این در حالی است که امدادگران هنوز به تلاش‌های خود برای نجات جان افراد در این مناطق که شاهد بارش بی‌سابقه باران در پنج روز گذشته بوده، ادامه می‌دهند.

حداقل سه هزار خانه در این منطقه تخریب شده‌ است. آب سدها سرریز شده و یک پنجم ظرفیت پالایش نفت آمریکا به خاطر این توفان تعطیل شده که این باعث نگرانی درباره کمبود بنزین شده است.

قابل کلیک تصاویر ماهواره‌ای که تاثیر توفان هاروی را روی خانه‌های اطراف راکپورت در تگزاس نشان می‌دهد

بعد

تصاویر ماهواره‌ای که تاثیر توفان هاروی را روی خانه‌های اطراف راکپورت در تگزاس نشان می‌دهد

قبل

خانه‌های نزدیک راکپورت در تگزاس، جایی که توفان هاروی به خشکی رسید

یک سوم منطقه هریس کاونتی که شامل هوستون می‌شود زیر آب رفته است. وسعت این منطقه ۱۵ برابر محله منهتن در نیویورک است.

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا و همسرش، ملانیا روز سه‌شنبه ۲۹ اوت به تگزاس سفر کردند و در جریان خرابی‌های توفان هاروی قرار گرفتند.

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
تگزاس در انتظار باران بیشتر؛ توفان هاروی هزاران نفر را از خانه‌هایشان بیرون کرد

شهردار هوستون گفته است مقررات منع آمد و رفت از نیمه شب تا ساعت ۵ صبح به وقت محلی برای مدت نامحدود به اجرا در خواهد آمد. امدادگران و افرادی که باید سر کار بروند از این مقررات مستثنی هستند.

مقام‌های شهری از مواردی غارت خانه‌ها و سرقت مسلحانه در هوستون خبر داده‌اند. پس از آغاز توفان، هزاران نفر از ساکنان این مناطق از خانه‌های خود فرار کرده‌اند.