پارکی در پاریس محوطه‌ای را به لختی‌ها اختصاص داد

یک مرد لختی حق نشر عکس Getty Images

یک پارک عمومی در نزدیکی شهر پاریس، پایتخت فرانسه، محوطه ویژه‌ای را برای مراجعان برهنه در نظر گرفته است.

این مکان که به اندازه یک زمین فوتبال وسعت دارد، در پارک ونسن، در شرق پاریس واقع شده است. قرار است که این منطقه ویژه تا روز ۱۵ ماه اکتبر مخصوص بازدید کننده‌های لخت باقی بماند.

به گفته مقام‌های محلی، یک منشور ویژه که تعریف‌کننده رفتارهای درست در این منطقه است به زودی نصب خواهد شد. همچنین، به گفته مسئولان محلی، عورت‌نمایی ( exhibitionism) یا چشم‌چرانی ( voyeurism) در این منطقه مورد پذیرش نیست و دستورالعملی برای "رفتار مناسب" در پارک قرار داده می‌شود.

به گفته پنلوپه کومیت، معاون شهردار پاریس، این پروژه "بخشی از رویکرد بازی است که پاریس برای استفاده از فضاهای عمومی در نظر گرفته است."

محوطه ویژه برهنه‌ها، هر روز از ساعت ۸:۰۰ صبح تا ۱۹:۳۰ باز خواهد بود. حامیان این پروژه می‌گویند در کشوری که بسیاری از ساحل‌ها، و کمپ‌های تعطیلاتی مناطق ویژه‌ای برای کسانی در نظر گرفته شده که می‌خواهند برهنه بگردند و پاریس هم باید بتواند این گردشگران را جذب کند.

ژولین کلود پنری، عضو انجمن لختی‌های پاریس، درباره این تصمیم گفت: "این یک اتفاق خوشحال کننده و آزادی دیگری برای لختی‌ها است."

او افزود: "این اتفاق نشان‌گر ذهنیت باز شهر پاریس است، و کمک خواهد کرد تا پیش‌داوری‌های مردم درباره برهنگی مورد چالش قرار بگیرد."

موضوعات مرتبط