خانواده زن بارداری که به علت تصاحب جنینش کشته شده بود، نوزاد را دیدند

ساوانا لافونتاین حق نشر عکس Courtesy Fargo Police Department
Image caption جسد خونین ساوانا در رودخانه ردریور پیدا شده اما از نحوه زایمان او هنوز گزارشی منتشر نشده است

والدین و دوست پسر ساوانا لافونتاین که چند روز پیش جسدش در رودخانه پیدا شد موفق شدند نوزاد او را ببینند. یک زوج اهل داکوتای شمالی متهم‌اند که این زن جوان باردار را به بهانه تصاحب فرزندش به قتل رسانده‌اند.

نوزاد ساوانا که از چند روز پیش تحت سرپرستی پلیس نگهداری می‌شود، امروز (شنبه ۳۱ اوت) برای نخستین بار در آغوش پدرش و والدین مادرش قرار گرفت.

ساوانا، ۲۲ ساله، از روز ۱۹ اوت ناپدید شده بود و جسد او چند روز بعد در حالی که در پلاستیک پیچیده و به یک تنه درخت بسته شده بود در رودخانه پیدا شد.

نوربرتا، مادربزرگ این نوزاد در حالی که لحظه دیدار او با نوه‌اش به طور زنده از رسانه‌ها پخش می‌شد او را بغل کرد و گفت: "زیبا است."

اشتون ماتنی، دوست پسر ساوانا و پدر این نوزاد هم بعد از دیدن او گفت: "این بهترین لحظه زندگی ام بود. بعد این چند روز سیاه و تاریک که برما گذاشت، دیدن فرزندم دوباره روشنایی به زندگی داد."

"کاش ساوانا هم اینجا بود."

بیشتر بخوانید

زوج آمریکایی 'یک زن حامله را کشتند تا جنینش را صاحب شوند'

قرار است این نوزاد تا زمان استخراج نتایج آزمایش دی ان ای و قطعی شدن هویت او، نزد شیرخوارگاه دولت محلی بماند.

جسد ساوانا روز یکشنبه گذشته توسط یک کایاک‌ران روی رودخانه و در حالی که در پلاستیک پیچیده شده بود و به یک تنه درخت شناور بسته شده بود، پیدا شد.

پلیس شهر فارگو مرگ او را به عنوان قتل تحت پیگیری دارد و در همین رابطه ویلیام هوهن، ۳۲ ساله و بروک کروز، ۳۸ ساله را بازداشت کرده است.

این زن و شوهر روایت‌های متناقضی از این که چه طور یک نوزاد دو روزه پیش آنهاست به پلیس گفته‌اند؛ آنها به پلیس گفته‌اند این نوزاد را که پلیس وضعیت جسمی او را "خوب و سالم" گزارش کرده درست از همان روز که ساوانا مفقود شده پیش خود دارند؛ ساوانا در همان روز به آپارتمان این زوج جوان رفته بود.

پیدا شدن جسد ساوانا در رودخانه، به عملیات گسترده تجسس در این منطقه پایان داده است؛ صدها مامور و داوطلب در این تجسس که توسط مقام‌های محلی و فدرال ترتیب داده شده بود حضور داشتند.

در حالی که نتیجه آزمایش دی‌ان‌ای از نوزاد هنوز مشخص نشده است اما پلیس گمان می‌کند که این نوزاد فرزند ساوانا است.

همزمان پلیس ویلیام هوهن و بروک کروز را به آدم ربایی و دروغگویی به بازپرسان متهم کرده است.

حق نشر عکس Courtesy Fargo Police Department
Image caption بروک کروز
حق نشر عکس Courtesy Fargo Police Department
Image caption ویلیام هوهن

در بازجویی اولیه، خانم کروز به پلیس گفته بود او ساوانا را به آپارتمان خودشان دعوت کرده بود تا در مورد ویژگی‌های زایمان با او حرف بزند؛ او سپس به پلیس گفت که دو روز پس از آن دیدار، ساوانا در خانه آنها را زده و نوزاد را در بغل او گذاشته است.

او در اظهارنامه‌ای که در حضور پلیس امضاء کرده پذیرفته که قصد اغوا و فریب ساوانا را داشته تا بلکه بتواند صاحب نوزاد او شود.

با وجود این، پلیس شهر فارگو در سه بار جستجو از آپارتمان این زوج جوان نتوانسته نشانی از فعالیت مجرمانه پیدا کند.

همزمان پلیس می‌گوید این زوج در بازجویی‌های پلیس اظهارات متناقضی طرح کرده‌اند.

بنابر مدارک دادگاه، ویلیام هوهن مدعی است که یک روز به خانه آمده و شاهد این بود که همسرش (بروک) در حال پاک کردن خون از داخل دستشویی و حمام بوده و سپس یک نوزاد را به او نشان داده و گفته: "این بچه ماست و حالا ما یک خانواده‌ایم."

آقای هوهن پذیرفته که سپس حوله‌ها و کفش‌های خونی را در سطل اشغالی داخل شهر سر به نیست کرده است.

نخستین نتایج کالبدشکافی از جسد ساوانا حکایت از قتل در پی درگیری و ضرب و جرح دارد اما هنوز نحوه زایمان او مشخص نیست.

موضوعات مرتبط