آمار قربانیان زلزله مکزیک به ۶۱ نفر رسید

سربازان اطراف این هتل در شهر ماتیاس رومرو ایالت اوآکساکا را محاصره کرده‌اند حق نشر عکس AFP
Image caption سربازان اطراف این هتل در شهر ماتیاس رومرو ایالت اوآکساکا را محاصره کرده‌اند

زلزله‌ای که قوی‌ترین زمین لرزه در تاریخ یک قرن اخیر مکزیک خوانده شده تاکنون جان ۶۱ نفر را گرفته و این در حالی است که عملیات امداد و آواربرداری تازه شروع شده است.

با گذشت حدود ۲۴ ساعت از وقوع این زلزله که به بزرگی ۸.۱ ثبت شده است، عملیات بزرگ امداد و آورابرداری در ایالت‌های جنوبی مکزیک آغاز شده است؛ تباسکو، اوآکساکا و چیاپاس سه ایالتی هستند که بیشترین خسارات را متحمل شده‌اند.

انریکه پینا‌نیه‌تو، رئیس جمهوری مکزیک همچنین تایید کرده که ۲۰۰ نفر هم بر اثر این زمین لرزه زخمی شده‌اند.

عصر جمعه (هشتم سپتامبر - ۱۴ شهریور) لوئیس فلیپه پوینته، رئیس ستاد ملی بحران مکزیک در توییتر آخرین آمار قربانیان را ۶۱ نفر اعلام کرد.

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
بزرگترین زلزله یک قرن اخیر مکزیک را لرزاند

شهر هوچیتن در ایالت اوآکساکا متحمل بیشترین تلفات شده است و بنابر گزارش دولت مکزیک ۱۷ نفر از مردم این شهر در میان کشته‌شدگان قرار دارند.

آرتورو والاس، خبرنگار بی‌بی‌سی که به منطقه اعزام شده می‌گوید ایالت‌های جنوبی آسیب دیده از محروم‌ترین مناطق مکزیک‌اند و ابعاد واقعی این زمین لرزه هنوز کاملا برملا نشده است.

با آن‌که زلزله در ایالت چیاپاس در جنوب مکزیک اتفاق افتاده، تکان‌های شدید آن صدها کیلومتر آنطرف‌تر در مکزیکوسیتی احساس شده است.

این زمین‌لرزه که ساعت ۱۱:۵۰ دقیقه پنجشنبه شب ثبت شده، نیرومندترین زلزله مکزیک از سال ۱۹۸۵ است. زمین لرزه سال ۱۹۸۵ بخش‌های بزرگی از مکزیکو سیتی، پایتخت را ویران کرد و چند هزار نفر را کشت.

حق نشر عکس EPA
Image caption در شهر هوچیتن که بیشترین آسیب را دیده، حتی ساختمان شهرداری هم فروریخته است
حق نشر عکس EPA
Image caption بیماران در ایالت تاباسکو از بیم پس لرزه و تخریب بیمارستان به فضای باز منتقل شدند
حق نشر عکس EPA
Image caption بسیاری از بیم پس لرزه‌ها در پناهگاه‌ها ساکن شده‌اند

موضوعات مرتبط