انتقاد همسر نظامی آمریکایی کشته شده در جنگ از تسلیت تلفنی ترامپ

حق نشر عکس CBS NEWS/US ARMY
Image caption گفته می شود دونالد ترامپ به خانم جانسون گفته شوهرش هنگامی که به ارتش پیوسته می دانسته ممکن است چه چیزی در انتظارش باشد

همسر یک نظامی آمریکایی کشته شده در جنگ می گوید دونالد ترامپ وقتی برای تسلیت گفتن به او زنگ زده، نام شوهرش را به خاطر نیاورده است.

مایشا جانسون، بیوه گروهبان دیوید جانسون، به شبکه ای بی سی گفت که به یاد نیاوردن نام آقای جانسون از سوی رئیس جمهور و همچنین لحن صحبتش، باعث شده تا او به گریه بیفتد.

این در حالی است که در پی خبرسازشدن مکالمه تلفنی رئیس جمهور و خانم جانسون، دونالد ترامپ گفته بود که در جریان مکالمه، نام دیوید جانسون را بدون مکث بر زبان رانده و گفتگوی آنها "بسیار احترام آمیز" بوده است.

گروهبان جانسون چندی پیش در نیجر و به دست اسلامگرایان مسلح کشته شده بود.

تسلیت تلفنی دونالد ترامپ به خانم جانسون پس از آن خبرساز شد که فدریکا ویلسون، از نمایندگان دموکرات کنگره، آقای ترامپ را به "بی احساس بودن" در حین مکالمه متهم کرد.

این نماینده کنگره، در هنگام مکالمه تلفنی در کنار اعضای خانواده جانسون حضور داشته و صحبت های تلفنی رئیس جمهور را شنیده بود.

مایشا جانسون در صحبت های امروز خود، این گفته فدریکا ویلسون را تایید کرده که دونالد ترامپ به خانم جانسون گفته شوهرش هنگامی که به ارتش پیوسته مطلع بوده که ممکن است چه چیزی در انتظارش باشد.

خانم جانسون تاکید کرد: "رئیس جمهور گفت او می دانسته برای چه چیزی ثبت نام می کند، اما به هر حال [کشته شدنش] ناراحت کننده است... این من را به گریه انداخت چون از لحن و صدایش موقع حرف زدن به شدت عصبانی شدم."

او با ذکر اینکه آقای ترامپ در به یاد آوردن نام گروهبان جانسون مشکل داشته افزود: "اگر شوهرم جانش را به خاطر کشورمان به خطر انداخته، چرا او نتوانست نامش را به یاد بیاورد؟"

موضوعات مرتبط