درگیری پلیس و گروه‌های ضدفاشیست در آلمان چندین مجروح بر جای گذاشت

حق نشر عکس AFP
Image caption الکساندر گولاند، از رهبران حزب آلترناتیو برای آلمان گفته است ما "کشورمان را از خارجی‎ها" پس می‌گیریم

در شهر هانوفر در شمال آلمان،چندین نفر در اثر درگیری میان پلیس و گروه‌های ضد فاشیست مجروح شده‌اند. پلیس برای پراکنده کردن تظاهرات این گروه‌ها از ماشین آب پاش، باتوم و اسپری فلفل استفاده کرده بود.

معترضان سعی داشتند از برگزاری نشست حزب راست افراطی"جایگزین برای آلمان"(آلترناتیو برای آلمان، AfD )جلوگیری کنند و با چترهایی در دست خیابان را قرق کردند.

پلیس مسیری را برای رسیدن ۶۰۰ نماینده به محل کنفرانس باز کرد ونشست حزب راستگرای جایگزین برای آلمان سرانجام با یک ساعت تاخیر برگزار شد.

انتظار می رود تظاهرات بیشتری علیه این کنفرانس برگزار شود.

در آغاز کنفرانس، فیلمی پخش شد که مهاجرانی را که با خستگی در خیابان‌ها راه می‌رفتند، نشان می‌داد. زمانی که شعار "ما کشور خود را پس می‌خواهیم" بر روی صفحه ظاهر شد، حضار دست زدند.

حزب آلترناتیو برای آلمان با رویکرد ضد پناهجویی خود در انتخابات پارلمانی آلمان در ماه سپتامبر توانست برای اولین بار بعد از جنگ جهانی دوم چند کرسی در پارلمان آلمان به خود اختصاص دهد.

این حزب در سال ۲۰۱۳ به عنوان حزبی ضد یورو، واحد پول اروپایی، تاسیس شد اما بعدا به حزبی تبدیل شد که با مخالفت با مهاجرت و ضدیت با اسلام شناخته می‌شد.

AfD خواهان سیاست‌های سخت‌گیرانه مهاجرتی برای جلوگیری از سوءاستفاده از سیستم مهاجرتی آلمان است. بررسی و حذف درخواست‌های پناهندگی از کشورهایی که "امن" محسوب می‌شود از جمله این خواسته‌هاست.

بیشتر بخوانید:

انتخابات آلمان؛ حزب راست افراطی قول داد با 'هجوم خارجی‎ها' مبارزه کند

انتخابات آلمان؛ 'حزب آنگلا مرکل پیشتاز است'

حزب ضداسلامی آلمان به پارلمان می‌رود

موضوعات مرتبط