معاون جیکوب زوما اتهام تجاوز علیه او را باور می‌کند

جیکوب زوما حق نشر عکس Getty Images

معاون جیکوب زوما، رئیس جمهور آفریقای جنوبی و یکی از شانس‌های اصلی جانشینی او، می‌‎گوید ادعای زنی را که آقای زوما را به تجاوز متهم کرده است باور می‌کند.

سیریل رامافوزا، معاون آقای زوما، در مصاحبه با رادیویی محلی درباره این مساله گفت: "بله، حرف‌های این زن را باور می‌کنم."

فزکیله کوزوایو، دختر یک دوست خانوادگی قدیمی جیکوب زوما، او را بیش از یک دهه پیش به تجاوز جنسی متهم کرد، اما دادگاه آقای زوما را در این رابطه مجرم نشناخت. او گفته که رابطه جنسی با خانم کوزوایو با رضایت متقابل بود.

سیریل رامافوزا، معاون آقای زوما که گفته است اتهام تجاوز را قبول دارد، با همسر سابق آقای زوما رقابت می‌کند تا رهبری کنگره ملی آفریقا، حزب حاکم در آفریقای جنوبی را به دست بیاورد.

برنده این رقابت، که هفته آینده برگزار می‌شود، به احتمال زیاد رئیس جمهور بعدی آفریقای جنوبی خواهد بود.

در هفته‌های اخیر موجی از افشای موارد آزار جنسی از طرف اشخاص مشهور و چهره‌های قدرتمند به راه افتاده است.

ال فرنکن، سناتور آمریکایی، به دنبال فشارها در پی افشای آزارهای جنسی از طرف او، گفته است که از مقام خود استعفا می‌دهد.

جان کانیرز، سناتور آمریکایی دیگر هم به دلیلی مشابه مجبور به استعفا شده است.

چندین کارگردان و بازیگر مشهور هالیوود هم با اتهام‌های این چنینی مواجه شده‌اند.

کوین اسپیسی، ستاره سریال پرطرفدار خانه پوشالی که با طرح ادعاهای آزار جنسی از این سریال حذف شده، امروز با اتهام جدیدی روبرو شده است.

داماد سابق شاه نروژ کوین اسپیسی را متهم کرده است که پس از کنسرتی در مراسم اهدای جایزه صلح نوبل او را "دستمالی" کرده است.

حق نشر عکس Getty / PA
Image caption کوین اسپیسی و آری بن

آری بن، همسر سابق مارتا لوئیس، دختر شاه نروژ، می‌گوید کوین اسپیسی در سال ۲۰۰۷ که مجری مراسم صلح نوبل بود، پس از مراسم این کار را کرد.

آقای بن گفته است که پس از صحبتی دوستانه با کوین اسپیسی، این ستاره هالیوود او را دعوت کرده تا با هم سیگاری بکشند، و در همین حین ناگهان بیضه‌های او را گرفته است.

کوین اسپیسی پس از روبرو شدن با اتهام‌های جنسی عذرخواهی کرده است. او از سریال خانه پوشالی و یک فیلم هالیوودی حذف شده است.

موضوعات مرتبط