یک نفر به ظن قتل کارمند سفارت بریتانیا در لبنان دستگیر شد

ربکا دایکس حق نشر عکس FCO
Image caption ربکا دایکس حدود یک سال پیش مأموریتش را در بیروت شروع کرده بود

رسانه‌های لبنان به نقل از یک منبع امنیتی گزارش داده‌اند که پلیس این کشور یک مظنون را در ارتباط با قتل یکی از کارکنان سفارت بریتانیا در بیروت دستگیر کرده است.

جسد ربکا دایکس روز شنبه ۱۶ دسامبر (۲۵ آذر) کنار یک اتوبان در حومه بیروت پیدا شد. گفته می‌شود او مورد تعرض جنسی قرار گرفته و سپس خفه شده است.

منابع پلیس به بی‌بی‌سی گفته‌اند که مظنون یک راننده تاکسی است که بامداد امروز دوشنبه دستگیر شده است. همچنین به نقل از مقام‌های امنیتی گزارش شده که انگیزه قتل سیاسی نبوده است.

به گزارش خبرنگار بی‌بی‌سی در لبنان، خانم دایکس جمعه شب به مهمانی خداحافظی یکی از همکارانش در محله پررفت‌ و آمد جمیزه بیروت رفته بود و به نظر می‌آید بعد از ترک محل مهمانی ربوده شده است.

بیشتر بخوانید:جسد یک دیپلمات بریتانیایی در لبنان پیدا شد

حق نشر عکس FCO
Image caption ربکا دایکس قرار بود برای تعطیلات کریسمس (یک هفته دیگر) به لندن برگردد

به گفته پلیس بیروت قرار است یک کالبدشکافی دیگر روی جسد خانم دایکس انجام شود.

هوگو شورتر، سفیر بریتانیا در لبنان در توییتر نوشته است که تمام اعضای سفارت از این اتفاق به شدت شوکه و غمگین شده‌اند.

ربکا دایکس سی ساله یکی از مدیران وزارت توسعه بین‌المللی بریتانیا بود که از حدود یک سال پیش در سفارت این کشور در بیروت کار می‌کرد.

خانواده او در بیانیه‌ای گفته‌اند: "ما در غم از دست دادن عزیزمان، ربکا به سوگ نشسته‌ایم. ما هر آن چه در توان داشته باشیم انجام می‌دهیم تا دریابیم چه اتفاقی افتاده است."

ربکا دایکس پیش از ماموریت در بیروت، به عنوان مدیر برنامه‌ریزی با تیم مسئول لیبی در وزارت امور خارجه بریتانیا کار می‌کرد و مدتی هم پژوهشگر امور عراق بود.

او قرار بود برای تعطیلات کریسمس (یک هفته دیگر) به لندن برگردد.

موضوعات مرتبط