اولین پرواز از چین به قطب جنوب

حق نشر عکس Alamy
Image caption منظره‌های طبیعت یخی و حیات وحش از انگیزه‌های مسافرت بسیاری از متقاضیان سفر به قطب جنوب است

به گزارش رسانه های چین، اولین پرواز تجاری این کشور به قطب جنوب ،۲۲ گردشگر خوش شانس را آخر همین هفته به این مقصد هیجان‌انگیز برد.

از راه اندازی این سفر به عنوان نقطه عطفی در تاریخ مسافرتهای هوایی چین نام برده می شود.

این پرواز که برخی کارشناسان گردشگری معتقدند شروع یک دوران جدید در تاریخ سفر و گردشگری چین محسوب می شود، به مدت ۱۵ ساعت تا آفریقای جنوبی می رود و هواپیما در کیپ تاون دوباره سوختگیری می کند، سپس ۵ ساعت و نیم به سمت منطقه قطبی می رود و در نهایت ۵ تا شش ساعت دیگر تا خود قطب جنوب پرواز می کند و جایی فرود می آید که گردشگران می توانند جنوبی ترین نقطه کره زمین را ببینند.

پرواز کیپ تاون به منطقه قطب جنوب را یک موسسه توریستی که در این کار سابقه دارد انجام می دهد و کل سفر یک کار مشترک میان آفریقای جنوبی و چین است.

حق نشر عکس .
Image caption پنگوئن‌های قطب جنوب یکی از جاذبه‌های توریستی ان منطقه است اما گردشگران اجازه ندارند میان آنها قدم بزنند

مسافران قطب جنوب راههای مختلفی برای رسیدن به این منطقه دارند. این سفر به طور کلی از راههای مختلف می تواند از ۶ روز تاسه هفته یا بیشتر طول بکشد.

برخی از آرژانیتن و برخی دیگر که دوست دارند مسیر کاشفان قطب جنوب مانند سر ارنست شاکلتون را طی کنند و تجربیات آنها را لمس کنند از نیوزیلند به این منطقه می روند.

لین فلانگان اسمیت، از یک شرکت توریستی که دست اندرکار این سفرهاست، می گوید مردم غالبا برای دیدن حیات وحش و طبیعت قطب جنوب به این ناحیه سفر می کنند. به گفته او کسانی هم صرفا برای اینکه قاره هفتم کره زمین را دیده باشند و آن را از فهرست کارهایی که دلشان می خواسته انجام بدهند حذف کنند، به قطب جنوب سفر می کنند اما در نهایت محو تماشای صحنه های منحصر به فرد این منطقه و یخ های قطبی می شوند.

به گفته خانم فلانگان اسمیت ارزان ترین سفر حدود ۵ هزار دلار هزینه دارد که باید هزینه سفر هوایی به آرژانتین را هم به آن افزود و سپس متقاضیان باید با قایق از یوشوآایا به قطب بروند.

بر اساس آمار در سال‌های اخیر تعداد گردشگران قطب جنوب بیشتر شده است.