انتقاد گسترده از نماینده مجلس آلمان بابت توییت علیه مسلمانان

همین چند ماه پیش آلمان اجرای قانونی را آغاز کرد که طبق آن اگر شبکه‌های اجتماعی مثل توییتر و فیس‌بوک ظرف ۲۴ ساعت پیام‌هایی که محتوای "غیرقانونی" دارند را حذف نکنند، جریمه می‌شوند. حق نشر عکس EPA
Image caption همین چند ماه پیش آلمان اجرای قانونی را آغاز کرد که طبق آن اگر شبکه‌های اجتماعی مثل توییتر و فیس‌بوک ظرف ۲۴ ساعت پیام‌هایی که محتوای "غیرقانونی" دارند را حذف نکنند، جریمه می‌شوند.

یک سیاستمدار آلمانی بابت توییت بحث‌برانگیزی که شب سال نو میلادی کرد، زیر فشار قرار گرفته است.

بئاتریکس فان استورش، نایب‌رئیس حزب راست افراطی "آلترناتیو برای آلمان"، توییت کرده بود این‌که پلیس کلن به عربی هم توییت تبریک سال نو فرستاده، برای راضی‌کردن "مردان مسلمان وحشی که تجاوز گروهی می‌کنند" بوده است. توییتر حساب او را به طور موقتی بست و حالا پلیس آلمان هم دارد در این باره تحقیق می‌کند.

الآن پلیس در این باره تصمیم می‌گیرد که آیا این نماینده پارلمان آلمان باید به نفرت‌پراکنی متهم شود.

پلیس کلن به چند زبان پیام تبریک سال نو توییت کرد؛ از جمله به انگلیسی، فرانسه، و همین‌طور عربی.

توییتر اعلام کرد که چون خانم استورش قوانین این وبسایت را زیر پا گذاشته است حساب او را برای ۱۲ ساعت می‌بندد.

او پیامش را در فیس‌بوک هم منتشر کرد ولی آن‌جا هم فیس‌بوک بابت برانگیزاننده‌بودن‌اش مسدود شد.

پلیس کلن تاکید کرده است که تحقیقاتش در این باره، رویه معمول است.

همین چند ماه پیش آلمان اجرای قانونی را آغاز کرد که طبق آن اگر شبکه‌های اجتماعی مثل توییتر و فیس‌بوک ظرف ۲۴ ساعت پیام‌هایی که محتوای "غیرقانونی" دارند را حذف نکنند، با پرداخت جریمه تا ۵۰ میلیون یورو (۵۷ میلیون دلار) روبه‌رو خواهند شد.

حزب راست‌گرای افراطی "آلترناتیو برای آلمان" از اظهارات نایب‌رئیس این حزب دفاع کرده و گفته است حذف اظهارات او یک جور سانسور است.

آلیس ویدل، رهبر حزب، در فیس‌بوکش نوشت که مقام‌های آلمان دارند جلوی "توده مهاجران وارداتی، غارت‌گر، که دست‌مالی می‌کنند، تجاوز می‌کنند، و چاقو می‌زنند" کرنش می‌کنند.

حق نشر عکس EPA
Image caption سه سال است که برنامه‌های شب سال نو در کلن بحث‌برانگیز و پرحاشیه بوده است.

دو سال پیش در جریان جشن‌های سال نو شکایت‌های پرشماری درباره آزار جنسی در خیابان‌ها شده است و گزارش شد که در خیلی از آنها مردانی که به آلمان مهاجرت کرده‌اند دست داشته‌اند.

سال بعد، از پلیس این شهر بسیار انتقاد شد که صدها مرد با تبار آفریقایی را سوال‌وجواب کرده است.

امسال هم در جشن‌های سال نو یک بخش ویژه زنان در برلین ایجاد کردند.

موضوعات مرتبط