حادثه در شانگهای: اتومبیلی به پیاده‌رو رفت و هجده نفر را زخمی کرد

حق نشر عکس Getty Images

در شانگهای اتومبیلی به میان مردمی که جلوی یک کافه بودند رفته و دست کم هجده نفر را مجروح کرده است.

پیشتر گمانه‌زنی‌هایی در این مورد وجود داشت که آیا راننده این اتومبیل به قصد آسیب‌زدن به مردم چنین کاری کرده یا از سر اتفاق چنین شده است اما ساعاتی پیش پلیس شانگهای عمدی بودن این حادثه را منتفی دانست.

به گفته منابع پلیس، راننده که کارگر فلزکار و چهل ساله بود هنگام رانندگی سیگار می‌کشید و پس از اینکه آتش‌سوزی مختصری در خودرو روی داد، سراسیمه شد و کنترل خودرو را از دست داد.

پلیس گفته است که این کامیون حامل مواد خطرناک بود. براساس بعضی از گزارش‌ها، این خودرو کپسول‌های گاز حمل می‌کرد.

عکس‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود، اتومبیلی را نشان می‌دهد که از آن آتش زبانه می‌کشد. اتومبیل جلوی شعبه‌ای از کافه استارباکس در میدان خلق در مرکز شانگهای است.

شاهدان عینی به رسانه‌های محلی گفته‌اند که درون این اتومبیل کپسول گاز دیده‌اند. رسانه‌ها همچنین خبر می‌دهند که آتش فرونشانده شده است.

حادثه در ساعت ۹ صبح به وقت محلی روی داده. زمانی که مردم زیادی در منطقه بوده‌اند. میدان خلق همچنین یکی از ایستگاه‌های اصلی متروی شانگهای است.

ورود یک خودرو به پیاده‌رو با توجه به سابقه استفاده از این روش برای خرابکاری به خصوص توسط گروه‌های اسلامگرا به خودی خود نگران‌کننده محسوب می‌شود. همچنین چین با فعالیت‌ جدایی‌طلبان استان سین‌کیانگ مواجه است که در گذشته به دست زدن به اقدامات خشونت‌آمیز متهم شده‌اند.

موضوعات مرتبط