همراهی جوجه تیغی خانگی در پرواز ممنوع

جوجه تیغی حق نشر عکس Getty Images

اگر خیال داشتید برای کم کردن ترس از پرواز و حمایت عاطفی، جوجه تیغی خانگی‌تان را با خود به داخل هواپیما ببرید، شاید بهتر باشد تجدید نظر کنید.

جوجه تیغی‌ها به فهرست ممنوعه پرواز اضافه شده‌اند، چون با افزایش بی‌سابقه تقاضای همراه داشتن "حیوانات خانگی برای حمایت عاطفی" در پرواز، شرکت‌های هوایی سخت‌گیری برای ورود حیوانات به هواپیما را بیشتر کرده‌اند.

شرکت یونایتد ایرلاینز می‌گوید که چنین درخواست‌هایی تنها در طول یک سال، ۷۵ درصد بیشتر شده است.

همین شرکت چندی پیش مجبور شد تقاضای یک مسافر برای سوار کردن یک طاووس را رد کند.

اما یکی از سخنگوهای شرکت می‌گوید که حتی قبل از برگرداندن طاووس خبرساز از فرودگاه نیوآرک در آمریکا هم لزوم تغییر قوانین مربوط به سوار کردن حیوانات در میان شرکت‌های هوایی احساس می‌شد.

حق نشر عکس Reuters
Image caption تقاضای یک مسافر برای بردن طاووس به داخل هواپیما در فرودگاه نیوآرک خبرساز شد

به گفته این سخنگو، "افزایش چشمگیر حوادث داخل هواپیما مرتبط با حیوانات" یکی از دلایل این موضوع بوده است.

به گفته یونایتد ایرلاینز، در سال گذشته میلادی ۷۶ هزار درخواست برای همراهی حیوانات خانگی برای حمایت عاطفی از سوی مسافران مطرح شده است.

از ماه آینده قواعد مربوط به همراهی حیوانات در هواپیما برای رفع نگرانی مسافر در بسیاری از خطوط هوایی سخت‌تر خواهد شد، هر چند که این سخت‌گیری‌ها شامل حیواناتی مانند سگ‌های راهنما برای افراد نابینا نمی‌شود.

علاوه بر لزوم اطلاع دادن به شرکت هوایی ۴۸ ساعت قبل از پرواز و ارائه نامه‌ای در تأیید مسئله مربوط به نگرانی یا ترس از پرواز، مسافران باید مدرکی ارائه دهند که حیوانات آنها "برای رفتار مناسب در جمع" آموزش دیده‌اند.

شرکت یونایتد ایرلاینز فهرستی از حیوانات ممنوع را هم در نظر دارد که شامل جوجه‌تیغی، راسوی اهلی، حشرات، جوندگان، مارها، عنکبوت‌ها، خزندگان و پرندگان غیرخانگی می‌‎شود.

شرکت هوایی دلتا از ماه آینده تلاش‌ها برای "حفاظت از مسافران" را بعد از افزایش ۸۴ درصدی وقایع مربوط به حیوانات در هواپیما دوچندان خواهد کرد.

شرکت ویرجین آتلانتیک هم گفت که تنها اجازه ورود سگ‌ها به عنوان "حامی عاطفی" مسافران را در پرواز خواهد داد.

موضوعات مرتبط