سقوط هلی‌کوپتر وزیر کشور مکزیک ۱۴ کشته برجای گذاشت

هلی کوپتر در هنگام فرود تعادل خود را از دست داد و بر سر دو خودرو ون سقوط کرد حق نشر عکس AFP
Image caption هلی کوپتر در هنگام فرود تعادل خود را از دست داد و بر سر دو خودرو ون سقوط کرد

هلی‌کوپتر حامل وزیرکشور و مقام‌های ایالت اوآخاکا مکزیک که برای بررسی خسارات زلزله‌زده به این منطقه رفته بودند در هنگام فرود دچار سانحه شده و در حالی که وزیر کشور و فرماندار جان سالم به در برده‌اند، ۱۴ نفر از جمله یک کودک شش ماهه در خودروهایی که هلی‌کوپتر بر سر آنها افتاد کشته شدند.

آن طور که گزارش شده وزیرکشور و فرماندار ایالت اوآخاکا سالم از لاشه هلی‌کوپتر بیرون آمده‌اند اما خلبان که هنگام فرود تعادل هلی‌کوپتر از دستش خارج شده نتوانسته از سقوط آن بروی سقف خودروهای کناری پرهیز کند.

مقام‌ها می‌گویند هلی‌کوپتر بروی سقف دو خودرو ون سقوط کرده و در مجموع ۱۴ نفر که به گزارش مقام‌های محلی دو کودک هم در میان آنها بودند کشته شدند.

این در حالی است که زلزله شب گذشته در این منطقه تلفات جانی در پی نداشته است.

جمعه شب، زلزله‌ای به بزرگی ۷.۲ ایالت اوآخاکا را لرزاندبه طوری که در مکزیکوسیتی، پایتخت، که ۳۵۰ کیلومتر از مرکز این زمین‌لرزه فاصله داشت، خانه‎ها لرزیدند.

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
زلزله دفتر این روزنامه در مکزیکوسیتی را هم لرزاند

این زلزله قوی که در عمق ۲۵ کیلومتری زمین روی داده به ساختمان‌ها و تاسیسات اوآخاکا خسارت وارده کرده است.

حس شدن لرزش‌های این زمین لرزه در مکزیکوسیتی که همین چند ماه پیش با یک زلزله مرگبار دست و پنجه نرم کرده بود باعث شد جمعه شب ده‌ها هزار نفر از ساکنان پایتخت با هراس به خیابان‌ها بیایند.

ترافیک برای چند دقیقه‌ای مختل شد و بسیاری از ساکنان هراسان مکزیکوسیتی در حالی که یکدیگر را در آغوش گرفته بودندگریه کردند.

مقام‌های مکزیک سیستم‌های هشدار زلزله را در چهار ایالت این کشور و پایتخت (مکزیکوسیتی) فعال کرده‌اند و شب گذشته به مردم هشدار دادند که بیرون بمانند.

حق نشر عکس EPA
Image caption در مکزیکوسیتی برخی ساختمان‌های آسیب دیده از دو زلزله اخیر دوباره لرزید و گرد و خاک ناشی از تخریب آنها مردم را هراساند

سپتامبر سال گذشته دو زلزله قوی صدها نفر را در مکزیک کشت و به تاسیسات و ساختمان‌های فراوانی آسیب جدی وارد کرد.

مکزیک یکی از زلزله‌خیزترین مناطق جهان است. بخش مهمی از این کشور بروی سه زمین‌ساخت صفحه‌ای مهم قاره آمریکا واقع شده که احتمال وقوع زمین لرزه را چندین برابر می‌کند.

موضوعات مرتبط