دانشجوی آمریکایی پدر و مادرش را 'در خوابگاه دانشگاه کشت'

جیمز اریک دیویس جونیور همچنان متواری است حق نشر عکس City of Mt Pleasant
Image caption جیمز اریک دیویس جونیور همچنان متواری است

بنابر گزارش رسانه‌های آمریکا، پلیس در ایالت شمالی میشیگان به دنبال بازداشت جیمز اریک، دانشجوی ۱۹ ساله‌ای است که صبح جمعه (دوم مارس - ۱۱ اسفند) با شلیک گلوله پدر و مادرش را که برای بردن او به خانه به خوابگاه دانشگاه آمده بودند، کشته است.

بر اساس این گزارش‌ها، جیمز اریک جونیور، تنها یک روز پس از آن که به علت سوء استفاده از مواد به بیمارستان مراجعه کرده بود، پدر و مادرش را که همزمان با آغاز تعطیلات بهاری دانشگاه‌ها به دنبالش آمده بودند، در داخل خوابگاه با گلوله از پای در آورده است.

بنابر گزارش تلویزیون محلی وی‌آی‌ال‌ایکس قربانیان جیمز اریک دیویس، ۴۸ ساله (پدر) و دیوا دیویس، ۴۷ ساله (مادر) مظنون هستند.

به گزارش پلیس میشیگان هر دو نفر در طبقه چهارم خوابگاه کمپل دانشگاه میشیگان مورد هدف قرار گرفته و کشته شده‌اند.

دانشگاه مرکزی میشیگان ۲۰ هزار دانشجو دارد و امروز در پی این تیراندازی برای ساعت‌ها در وضعیت فوق‌العاده قرار گرفت و بخش‌هایی از آن هنوز مسدود و در محاصره پلیس قرار دارد.

یک نماینده ایالت ایلینوی که در مجاورت شرقی میشیگان واقع شده در شبکه اجتماعی توییتر از جیمز اریک دیویس (پدر) به عنوان ساکن حوالی شیکاگو نام برده که تا زمان مرگش به عنوان مامور پلیس مشغول به کار بوده است.

با وجود این، پلیس ایالت میشیگان هنوز هویت کشته شدگان و این که آنها والدین ضارب بوده‌اند را تایید نکرده است اما گفته قربانیان نه دانشجو و نه از کارمندان دانشگاه بوده‌اند.

همزمان با توجه به متواری و مسلح بودن جیمز اریک جونیور، پلیس به ساکنان مناطق اطراف هشدار داده که مراقب خود باشند.

حق نشر عکس CBS
Image caption پلیس کشته شدن دو نفر در جریان این تیراندازی را تایید کرده است

دانشگاه میشیگان هم کشته شدن دو نفر در داخل این دانشگاه را تایید کرده است. دانشگاه میشیگان از جمله مراکز آموزشی آمریکا است که حمل و نگهداری سلاح در آنها ممنوع است.

جیمز اریک دیویس شب گذشته در ارتباط با سوء‌مصرف مواد به بیمارستان رفته بود.

دوربین‌های مداربسته او را امروز نشان دادند که از ساختمان خوابگاه (محل تیراندازی) خارج می‌شود و در امتداد راه‌آهن به راه می‌افتد.

محوطه اطراف دانشگاه همچنان برای تحقیقات پلیس مسدود شده است.

حق نشر عکس CBS
Image caption پلیس کشته شدن دو نفر در جریان این تیراندازی را تایید کرده است

موضوعات مرتبط