'حمله هوایی مرگبار ترکیه به نیروهای حکومت سوریه در عفرین'

ترکیه حق نشر عکس Getty Images
Image caption ارتش ترکیه یکی از خونین ترین روزهای عملیات نظامی در عفرین را پشت سرگذاشته است

بنا بر گزارش‎ها، در حمله جنگنده‎های ترکیه به عفرین در شمال غرب سوریه، دست‏کم ۳۶ نفر از نیروهای حامی بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، کشته شده اند.

گروه دیدبان حقوق بشر سوریه - مستقر در لندن - میگوید که این حمله، سومین حمله هوایی ترکیه به مواضع نیروهای حامی حکومت سوریه در ۴۸ ساعت گذشته بوده است.

این نیروها اخیرا در حمایت از نیروهای کرد سوری معروف به یگانهای مدافع خلق (ی‌پ‌گ)، وارد عفرین شدند تا به آنها برای مقابله با ارتش ترکیه کمک کنند.

هدف حمله هوایی ترکیه یک ساختمان دو طبقه در ناحیه "کفر جنت" گزارش شده است. گفته می شود که یک هلیکوپتر ارتش ترکیه هم که برای خارج کردن سربازان مجروح به خط مقدم جنگ اعزام شده بود هدف قرار گرفت و مجبور به بازگشت شد.

طرفین هنوز از تعداد کشته ها جزئیاتی منتشر نکرده اند.

روز پنجشنبه گذشته اعلام شد که هشت سرباز دیگر ارتش ترکیه در عفرین کشته و ۱۳ سرباز نیز زخمی شده اند.

بیشتر بخوانید:

گروه دیدبان حقوق بشرسوریه می گوید از زمان آغاز عملیات ارتش ترکیه حداقل ۱۴۱ غیرنظامی در عفرین کشته شده اند؛ ادعایی که ترکیه آن را بی اساس می داند.

هدف از عملیات نظامی ترکیه که از ماه ژانویه آغاز شد مقابله با تقویت مواضع نیروهای کرد در جنوب مرزهایش در خاک سوریه اعلام شده است.

ترکیه یگانهای مدافع خلق را "تروریست" توصیف می کند. این در حالیست که یگان های مدافع خلق در ائتلاف بین المللی ضد داعش تحت فرماندهی آمریکا شرکت داشته و از ایالات متحده تجهیزات نظامی سبک و سنگین دریافت کرده اند.

موضوعات مرتبط