اولین پرواز مستقیم استرالیا به بریتانیا انجام شد

پرواز کوانتاس از استرالیا به بریتانیا حق نشر عکس EPA

اولین پرواز برنامه‌ریزی شده و بدون توقف بین استرالیا و بریتانیا انجام شد.

پرواز شماره "کیو اف ۹" شرکت هواپمیایی کوانتاس از پرث استرالیا و پس از ۱۴۴۹۸ کیلومتر پرواز که بیش از ۱۷ ساعت طول کشید در فرودگاه هیترو لندن به زمین نشست.

این پرواز با بوئینگ "۷۸۷-۹ دریملاینر" صورت گرفت؛ هواپیمایی که دو برابر از بوئینگ ۷۴۷ مصرف سوخت بهتری دارد.

این پرواز ۲۰۰ مسافر و ۱۶ خدمه داشت.

شرکت هواپیمایی کوانتاس می‌خواهد پروازهای مستقیم و طولانی بیشتری را به برنامه‌های خود بیافزاید و این پرواز به لندن بخشی از این برنامه بلند پروازانه است.

آلن جویس، رئیس کوانتاس، در همین خصوص گفته است که پرواز انجام شده بین استرالیا و بریتانیا می‌تواند نگرش پروازهای هوایی در مسیرهای طولانی و بدون توقف را تغییر دهد.

حق نشر عکس EPA
Image caption آلن جویس، رئیس کوانتاس در حال دریافت کارت پرواز برای سفر در اولین پرواز مستقیم استرالیا به بریتانیا

آقای جویس در سخنانی به مناسبت آغاز این پرواز گفت که اولین پروازهای این شرکت از استرالیا به بریتانیا که به "مسیر کانگرو" معروف است چهارروز طول می کشید و در ۷ نقطه توقف داشت.

برای کمک به راحتی سرنشینان این پرواز طولانی، هواپیما به سیستم تهویه هوای بهتر مجهز بوده و صدای داخل کابین هم در پایین‌ترین حد ممکن تنظیم شده است.

گزارش شده است که برخی از مسافران توافق کرده بودند تا درباره الگوی خواب خود در طول پرواز اطلاعاتی رابه دانشگاه سیدنی بدهند.

به گزارش دیلی تلگراف سیدنی این مسافران مجهز به دستگاههایی بودند تا وضعیت خواب، تغذیه و میزان آب بدن را ثبت کنند.

پرواز استرالیا به بریتانیا دومین پرواز طولانی شرکت هوایی کانتاس بوده است. پیشتر این شرکت در مسیر ۱۴۵۲۹ کیلومتری دوحه به آکلند پرواز مستقیم انجام داده بود.

دو شرکت هوایی امارات و یونایتد ایرلاین در مسیرهای بیش از ۱۴۰۰۰ کیلومتر پرواز داشته‌اند.

بیشتر بخوانید: