قدیمی‌ترین تولیدکننده اسلحه آمریکا اعلام ورشکستگی کرد

A salesperson holds a Remington handgun at Chuck"s Firearms in Atlanta, Georgia, USA, 13 February 2018. حق نشر عکس EPA
Image caption شرکت رمینگتون با کاهش شدید فروش و وام های هنگفت روبرو است

در پی کاهش شدید فروش شرکت رمینگتون آتدور، قدیمی‌ترین سازنده اسلحه در آمریکا رسما اعلام ورشکستگی کرده است.

این شرکت که بیش از ۲۰۰ سال پیش تأسیس شد، درخواست کرده برای تسویه بدهی طلبکارانش از حمایت‌های اعلام ورشکستگی برخوردار شود.

مدارک دادگاه نشان می‌دهد که رئیس امور مالی شرکت رمینگتون گفته که فروش این شرکت در سال قبل از ورشکستگی به طور چشمگیری سقوط کرده است.

این شرکت در حالی اعلام ورشکستگی می‌کند که اخیرا بحث کنترل اسلحه و قوانین آن در آمریکا بار دیگر مطرح شده است.

تیراندازی در مدرسه‌ای در شهر پارکلند فلوریدا در ماه گذشته که در آن ۱۷ نفر کشته و تعدادی زخمی شدند، بحث کنترل فروش اسلحه در آمریکا را دوباره تازه کرد.

روز شنبه (۲۴ مارس) صدها هزار نفر برای اصلاح قوانین خرید و مالکیت اسلحه در شهرهای مختلف این کشور راهپیمایی کردند.

برخی فروشنده‌های اسلحه در آمریکا محدودیت سن برای خرید اسلحه را به حداقل ۲۱ سال افزایش دادند و برخی هم انبار کردن اسلحه نیمه‌خودکار را متوقف کردند.

در انتخابات سال ۲۰۱۶ پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) بطور بی‌سابقه‌ای عدم سوء پیشیینه را برای خرید اسلحه بررسی کرد، اما با انتخاب شدن آقای ترامپ به عنوان رئیس‌جمهوری این بررسی‌ها کاهش یافت.

تحلیلگران می‌گویند بسیاری از آمریکایی‌ها دو سال پیش اسلحه زیادی می‌خریدند چون نگران بودند اگر هیلاری کلنتون رئیس جمهور آمریکا شود قوانین سختگیرانه‌ای برای خرید اسلحه وضع کند.

تصور می‌شود که فروش اسلحه پس از شروع ریاست جمهوری ترامپ کاهش یافته چون طرفداران اسلحه در آمریکا بیم آن را ندارند که یک رئیس‌جمهور جمهوری‌خواه آنها را از حق قانونی داشتن اسلحه محروم کند.

شرکت رمینگتون در در مدتی که روند ورشکستگی ادامه دارد به کارش ادامه خواهد داد.

در بیشتر روندهای ورشکستگی در آمریکا، بدهکار برنامه‌ای برای سازماندهی مجدد پیشنهاد می‌کند و طلب طلبکاران را در یک دوره زمانی مشخص بازپرداخت می‌کنند.

موضوعات مرتبط