پلیس ارمنستان ده‌ها تن از معترضان را بازداشت کرد

حق نشر عکس EPA
Image caption هفتمین روز تظاهرات در ارمنستان در اعتراض به ادامه حکومت سرژ سرکیسیان

پلیس ارمنستان ده‌ها معترض را که درصدد مسدود کردن راه‌های ورودی به ساختمان‌های دولتی در ایروان، پایتخت این کشور بودند بازداشت کرده است.

معترضان برای هفتمین روز متوالی در خیابان‌های ایروان و چند شهر دیگر حاضر شدند.

حق نشر عکس Reuters

تصاویر ویدیویی برخورد پلیس با معترضان و بازداشت و انتقال آنها به خودروهای پلیس را نشان می‌دهد. یکی از معترضان برای این که مانع حرکت خودروی پلیس شود، زیر خودرو دراز کشید.

نیکول پاشینیان، نماینده مجلس ارمنستان رهبری این اعتراض‌ها را در دست دارد.

امروز هواداران او در سطح شهر بوق ماشین‌ها را در اعتراض به ادامه حکومت سرژ سرکیسیان در ارمنستان به صدا در آوردند. آنها همچنین شعارهایی در محکومیت نخست‌وزیر سر دادند.

آقای سرکیسیان که برای ده سال رئیس‌جمهوری ارمنستان بود، با تغییر نظام حکومتی عهده‌دار سمت نخست‌وزیری و صاحب اختیارات بیشتری شده است.

خبرگزاری فرانسه از ایروان گزارش داده معترضان تلاش کردند راه ورود کارمندان به اداره‌های دولتی را بگیرند اما نیروهای پلیس ضد شورش مانع از این کار شدند.

روز چهارشنبه بیش از ۱۶ هزار نفر در مرکز ایروان تظاهرات کردند و گفتند با "نافرمانی مدنی" در کار دولت اختلال ایجاد می‌کنند.

روز سه‌شنبه بیش از ۴۰ هزار نفر در تظاهرات ضد دولتی شرکت کردند که به گفته ناظران، بزرگ‌ترین تظاهرات ضد دولتی در ارمنستان در سال‌های اخیر بوده است.

موضوعات مرتبط