ذائقه رهبر کره شمالی در استفاده از وسایل حمل و نقل

به گزارش سایت نیوز کره شمالی این هواپیما را ( Chammae-1 ) نامیده است، این نامگذاری براساس گونه‌ای محلی از یک شاهین انجام شده است حق نشر عکس KCNA

یک هواپیمای اسرارآمیز کره شمالی که در اوایل هفته جاری در فرودگاه شهردالیان در چین فرود آمد، باعث گمانه زنی‌های زیادی شد.

سرانجام تایید شد که این هواپیما متعلق به کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی است که برای ملاقات با شی جین پینگ، رئیس جمهورچین به این شهر ساحلی رفته است.

افزایش حضور بین‌المللی آقای کیم باعث شده که دید وسیع‌تری نسبت به وسایل حمل و نقل متفاوتی که او از آنها استفاده می‌کند، ایجاد شود.

حق نشر عکس KCNA
Image caption آقای کیم برای سفر به چین سوار بر یک ایلیوشین ۶۲ شد، یک هواپیمای دوربرد ساخت روسیه

هواپیما، فقط ایلیوشین

ظاهرا سفر هفته جاری رهبر کره شمالی به چین اولین سفر هوایی بین‌المللی او از زمان به قدرت رسیدن باشد. اما گزارش‌های رسانه‌ها حاکی است که او قبلا ازهواپیمای اختصاصی‌اش برای سفر در داخل کره شمالی استفاده کرده است.

آقای کیم برای سفر به چین سوار بر یک ایلیوشین ۶۲ شد، یک هواپیمای دوربرد ساخت روسیه.

حق نشر عکس AFP
Image caption بر روی دم این هواپیما ستاره‌ای قرمز در داخل دوایری قرمز و آبی دیده می‌شود

به گزارش سایت نیوز کره شمالی این هواپیما را ( Chammae-1 ) نامیده است، این نامگذاری براساس گونه‌ای محلی از یک شاهین انجام شده است.

برروی جداره سفید بیرونی این هواپیما، نام رسمی کره شمالی به زبان کره‌ای در کنار پرچم این کشورنوشته شده است.

حق نشر عکس KCNA
Image caption براساس گزارش‌ها کیم جونگ‌ایل، پدر رهبر کره شمالی و کیم سونگ، پدربزرگ او به دلیل ترس از پرواز از سفر با هواپیما خودداری می‌کردند

بر روی دم این هواپیما ستاره‌ای قرمز در داخل دوایری قرمز و آبی دیده می‌شود.

داخل این هواپیما تجهیزاتی مدرن دارد و اغلب تصاویری از آقای کیم منتشر شده که او را در حال کار کردن و یا شرکت در نشست‌هایی درداخل این هواپیما نشان می‌دهد.

این هواپیما در فوریه سال جاری در جریان سفر هیات بلند پایه کره شمالی که برای شرکت در بازی‌های المپیک به کره جنوبی رفته بودند، درکانون توجهات قرار گرفت. از جمله مسافران این هواپیما، کیم یو جونگ، خواهر رهبر کره شمالی بود.

یونهاپ، خبرگزاری کره جنوبی، گزارش کرده که شماره شناسایی این هواپیما ( PRK-615) است، احتمالا این شماره، اشاره‌ای سمبولیک به ۱۵ ژوئن سال ۲۰۰۰ دارد که درآن زمان دو کشور کره شمالی و جنوبی بیانیه مشترکی را امضا کردند.

حق نشر عکس RODONG SINMUN
Image caption مستندی که در سال ۲۰۱۴ از تلویزیون کره شمالی پخش شد، رهبر کره شمالی را نشان داد، در حالی که سوار بریک هواپیمای آنتونوف-۱۴۸ با لوگوی شرکت هواپیمایی دولتی ایرکوریو بود

مستندی که در سال ۲۰۱۴ از تلویزیون کره شمالی پخش شد، رهبر کره شمالی را نشان داد، در حالی که سوار بر یک هواپیمای آنتونوف-۱۴۸ با لوگوی شرکت هواپیمایی دولتی ایرکوریو بود.

براساس گزارش‌ها کیم جونگ‌ایل، پدر رهبر کره شمالی و کیم ایل سونگ، پدربزرگ او به دلیل ترس از پرواز از سفر با هواپیما خودداری می‌کردند. ظاهرا رهبر فعلی کره شمالی چنین مشکلی ندارد.

حق نشر عکس AFP
Image caption تصاویری که از این "قطار سبزتیره رنگ با خط‌ های زرد رنگ" در شبکه اجتماعی چینی سیناویبو منتشر شد، باعث شد که این قطار با قطاری که زمانی پدر رهبر کره شمالی از آن استفاده می‌کرد، مقایسه شود

قطار بزرگ

کیم جونگ ‌اون در سفرش به چین در مارس سال جاری از یک "قطار ویژه" استفاده کرد. گفته شده که این قطار شبیه همان قطاری است که پدرش تا زمان مرگ در دسامبر سال ۲۰۱۱، برای انجام سفرهای بین‌المللی از آن استفاده می‌کرد.

تصاویری که از این "قطار سبزتیره رنگ با خط‌ های زرد رنگ" در شبکه اجتماعی چینی سیناویبو منتشر شد، باعث شد که این قطار با قطاری که زمانی پدر رهبر کره شمالی از آن استفاده می‌کرد، مقایسه شود.

در نوامبر ۲۰۰۹، روزنامه چوسان لبو، از روزنامه‌های کره حنوبی گفته بود که قطار زرهی کیم جونگ‌ایل حدود ۹۰ واگن دارد. این قطار شامل اتاق‌های کنفرانس، سالن سخنرانی و چندین اتاق خواب است. براساس گزارش این روزنامه دراین قطار، تلفن‌های ماهواره‌ای و همچنین تلویزیون‌های برای انجام مذاکرات تعبیه شده است.

حق نشر عکس KCNA
Image caption قطار رهبر فعلی کره شمالی هم مبلمانی مشابه دارد

براساس گزارش‌های خبرگزاری کره شمالی، کیم جونگ ایل، در حالی که سوار بر این قطار در مسیر بازدید به محلی در خارج از پیونگ یانگ بود درگذشت.

در مورد تصاویری که خبرگزاری کره شمالی از این قطار در سال ۲۰۱۱ پخش کرد، یک منبع به روزنامه چوسان لبو گفته که مبلمان سفید در این قطار ظاهرا ساخته هنرمندان خارجی است که از تجهیزاتی با کیفیت عالی استفاده کردند.

قطار رهبر فعلی کره شمالی هم مبلمانی مشابه دارد. اما در حال حاضر کاناپه‌ها و صندلی‌ها به رنگ قرمز هستند.

گزارش‌های رسانه‌های دولتی کره شمالی حاکی است که هم رهبر فعلی کره شمالی و هم پدرش از این قطار برای انجام نشست‌هایی در جریان دیدارهای بین‌المللی استفاده کرده‌اند.

حق نشر عکس KCNA
Image caption گزارش شده که در جریان سفر آقای کیم به چین او از مرسدس بنز کلاس اس شخصی خود برای سفر در داخل شهر استفاده کرده است

نمی‌خواهی برایم یک مرسدس بنز بخری؟

گزارش شده که در جریان سفر آقای کیم به چین او از مرسدس بنز کلاس اس شخصی خود برای سفر در داخل شهر استفاده کرده است.

به گفته یکی از روزنامه‌های کره جنوبی، این اتومبیل از طریق قطار رهبر کره شمالی به چین برده شد.

این روزنامه همچنین قیمت این مرسدس بنز ساخت ۲۰۱۰، را حدود ۲ میلیارد وون کره (۱.۸ میلیون دلار) برآورد کرده است.

حق نشر عکس KOREA SUMMIT PRESS POOL
Image caption این مرسدس بنز در ۲۷ آوریل سال جاری در جریان نشست رهبران دو کره در پانمونجوم مورد توجه قرار گرفت

این مرسدس بنز در ۲۷ آوریل سال جاری در جریان نشست رهبران دو کره در پانمونجوم مورد توجه قرار گرفت. او با این اتومبیل به محل برگزاری نشست رفت، در حالی که بادیگاردهای او در اطراف این ماشین می‌دویدند.

گزارش شده که کاروان خودروهای همراه او یک اتومبیل حامل توالت را هم شامل می‌شده که در موارد ضروری در این سفر از آن استفاده کند.

وبسایت دیلی کره شمالی که در کره جنوبی مستقر است هم در سال ۲۰۱۵ در گزارشی گفت که یک حمام در داخل یکی از اتومبیل‌های کاروان خودروهای مجهز او ساخته شده است.

حق نشر عکس KCNA
Image caption رسانه‌های دولتی در کره شمالی بارها آقای کیم را سوار بر قایق، زیردریایی، اتوبوس، و حتی یک تله کابین اسکی نشان داده‌اند

قایق اسرار آمیز

رسانه‌های دولتی در کره شمالی بارها آقای کیم را سوار بر قایق، زیردریایی، اتوبوس، و حتی یک تله کابین اسکی نشان داده‌اند.

شایع است که او حتی از وسائط حمل و نقل دیگری هم استفاده می‌کند. اما هنوز تصویری از او به هنگام استفاده از این وسائط نقلیه در خارج منتشر نشده است.

زمانی که رسانه دولتی کره شمالی تصاویری از دیدار او در سال ۲۰۱۳ از یک مرکز ماهیگیری که توسط ارتش اداره می‌شود، منتشر کردند، وبسایت دیلی کره شمالی قایقی تفریحی را در پس زمینه این عکس‌ها دید.

حق نشر عکس KCNA
Image caption زمانی که رسانه دولتی کره شمالی تصاویری از دیداراو در سال ۲۰۱۳ از یک مرکز ماهیگیری که توسط ارتش اداره می‌شود، منتشر کردند، وبسایت دیلی کره شمالی قایقی تفریحی را در پس زمینه این عکس‌ها دید

هیچ تایید رسمی در این مورد که این قایق که ارزش آن حدود ۷ میلیون دلار برآورد شده، متعلق به رهبر کره شمالی باشد، صورت نگرفته است. حتی گفته نشده که چگونه برغم تحریم‌های بین‌المللی در مورد واردات تجهیزات لوکس، چنین قایقی وارد کره شمالی شده است.

با توجه به قیمت این قایق، بسیاری از رسانه‌های بین‌المللی رهبر کره شمالی را به احتمال زیاد مالک آن دانسته‌اند.

حق نشر عکس KCNA
Image caption آقای کیم سوار بر یک تله کابین اسکی نشان داده‌اند
حق نشر عکس KCNA
Image caption آقای کیم سوار بر زیردریایی
حق نشر عکس KCNA
Image caption رسانه‌های دولتی در کره شمالی بارهای آقای کیم را سوار بر قایق، زیردریایی، اتوبوس، و حتی یک تله کابین اسکی نشان داده‌اند

در ژوئن سال ۲۰۱۵، رادیوی آسیای آزاد که در واشنگتن مستقر است، گزارش کرد که یک محقق به یک محوطه جدید برای نشست و برخاست هلی‌کوپتر در ویلای ساحلی آقای کیم در استان پیونگان جنوبی پی برده است.

این محقق که در انستیتوی کره آمریکا در مدرسه جان هاپکینز در مرکز مطالعات پیشرفته کار می‌کند، گفته که احتمالا این محوطه مورد استفاده خانواده آقای کیم و یا کسانی قرار می‌گیرد که با او دیدار می‌کنند.