چطور وب‌کم و پورن دیدگاه یک زن را متحول کرد

از زمانیکه امیلی کار نگارش کتابش را شروع کرد هفت سال می‌گذرد حق نشر عکس Noah.Kalina
Image caption امیلی ویت

امیلی ویت که از شیوه‌های سنتی آشنایی با مردان خسته شده بود به فناوری دیجیتال روی آورد و از این راه گزینه‌های ناشناخته‌ای را کشف کرد.

از زمانیکه امیلی کار نگارش کتابش را شروع کرد بیش از هفت سال می‌گذرد. در آن زمان او ۳۰ ساله بود و به تازگی رابطه عاشقانه او پایان یافته بود.

"من کلافه بودم. فقط می‌خواستم ازدواج کنم و سر و سامان بگیرم."

"فکر می‌کردم که این حالت وقتی سن آدم بالا می‌رود خود به خود اتفاق می‌افتد. ولی برای من اتفاق نیافتاد."

در آن زمان تیندر، اپلیکیشن دوست یابی، تازه راه اندازی شده بود و فعالیت تعداد زیادی از وبسایت‌های دوست یابی نیز عمومیت پیدا کرده بود.

اما پورنوگرافی در شبکه اینترنت و چت‌های ویدئویی هم به ذهن امیلی خطور کرد. ولی او که خود را یک فرد سنتی می‌دانست همه این گزینه‌ها را رد کرده بود.

او می‌گوید:"من فکر می‌کردم که اگر قرار است با دوست پسری آشنا شوم که بعدا همسر من شود باید شیوه‌های سنتی آشنایی را در پیش بگیرم."

حق نشر عکس Getty Images
Image caption اما اولین گام یعنی ثبت نام در یک وبسایت دوست یابی امیلی را بشدت تشویق کرد

دوست یابی آنلاین

اما اولین گام یعنی ثبت نام در یک وبسایت دوست یابی امیلی را به شدت تشویق کرد.

"این احساس به من دست می‌داد که تنها نیستم و افراد زیادی در وضعیتی مشابه من هستند. حتی نمی‌توانم تصور کنم که قبل از دوست یابی اینترنتی شرایط برای افراد مجرد چقدر سخت بوده."

اما گام بعدی او را جلوتر برد.

فیلمبرداری تصاویر سکسی

امیلی می‌گوید:"پس از نوشتن گزارشی در مورد رد و بدل کردن تصاویر سکسی که با دوربین در وبسایت‌ها به اشتراک گذاشته می‌شوند دیدگاه من متحول شد."

"فکر می‌کردم کار کسالت آوری مثل نمایش‌های سکسی متداول باشد. ولی بسیاری از زنان از این وسیله به شیوه‌های متفاوتی استفاده می‌کردند."

"آنها تجربه می‌کردند و بیشتر جنبه شناخت از خود داشت. از این وبسایت‌ها برای شناختن دیگران به شیوه گمنام و تجربه‌های جدید استفاده می‌کردند. در نهایت می‌توان گفت که برای بسیاری وسیله‌ای بود برای افزایش اعتماد به نفس و تقویت این احساس که دیگران آنها را دوست می‌دارند."

مهم‌تر از همه اینکه امیلی می‌گوید بسیاری از افراد با شیوه‌های جدیدی از برقرار کردن رابطه آشنا شده و آن را پذیرفتند.

حق نشر عکس BBC Scotland/Love Unlimited
Image caption "یاد گرفته‌ام که تمام چیزهایی که زمانی از نظر من برای یک رابطه سنتی خطر محسوب می‌شدند لذت بخش هستند

روابط عاشقانه چند گانه

"در نهایت کسانی که روابط عاشقانه چندگانه داشتند راهنمای من شدند. آنها معتقدند که در آن واحد می‌توان چند رابطه داشت."

"آنها تجربه می‌کنند و در مورد آن حرف می‌زنند. آنها برای انطباق با تضادهایی که ممکن است پیش بیاید راهکارهای مختلفی دارند و تلاش می‌کنند که مکالمه‌های آنها با دیگران صادقانه باشد. این نوعی هوشمندی و شعور عاطفی است."

امیلی معتقد است که این نکته نگاه او به رابطه عاشقانه را کاملا متحول کرده است.

"یاد گرفته‌ام که تمام چیزهایی که زمانی از نظر من برای یک رابطه سنتی خطر محسوب می‌شدند لذت بخش هستند. من قبلا حتی از پذیرش یک رابطه آزاد و یا تماشای پورنوگرافی می‌ترسیدم."

حق نشر عکس ALEKSANDAR PLAVEVSKI/EPA
Image caption امیلی ویت به ربات‌های سکسی و یا سکس به شکل مجازی چندان خوشبین نیست

فیم‌های سکسی

مهم‌ترین تجربه در تحقیقات امیلی حاضر شدن در صحنه تولید یک فیلم سکسی بود.

"افرادی را دیدم که در مورد بدن و گرایش‌های جنسی خود خیلی راحت هستند. واقعا هیچ چیزی وجود ندارد که آنها از آن خجالت بکشند. مرا به این فکر واداشت که چرا تا این حد در مورد برهنه بودن حساس هستم."

این تجربه امیلی را واداشت تا در برخوردش با سکس تجدید نظر کند.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption امیلی می‌گوید به بسیاری از زنان اینطور آموخته‌اند که سکس بخش ثانوی یک رابطه است و یا این فکر را در ذهن آنها فرو کرده‌اند که اگر در مورد نیازهای جنسی خود کمتر صحبت کنند جذاب‌تر خواهند بود

آینده سکس؟

امیلی می‌گوید :"به بسیاری از زنان اینطور آموخته‌اند که سکس بخش ثانوی یک رابطه است و یا این فکر را در ذهن آنها فرو کرده‌اند که اگر در مورد نیازهای جنسی خود کمتر صحبت کنند جذاب‌تر خواهند بود."

"این اصلا حقیقت ندارد. هر کسی که احساس راحتی و اعتماد بیشتری داشته باشد مسلما بیشتر لذت خواهد برد."

"به این معنا نیست که آدم باید همیشه طرف غالب باشد. به این معناست که اگر کسی ارزش‌ها و نیازهای جنسی خود را بداند رابطه‌اش سالم‌تر خواهد بود."

امیلی ویت به ربات‌های سکسی و یا سکس به شکل مجازی چندان خوشبین نیست.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption اگر من مجرد بودم نمی‌توانستم به یک کارخانه سازنده روبات توضیح بدهم چطور فردی را که من می‌توانم عاشقش بشوم بسازند

روبات‌های سکسی

او می‌گوید:"اکثر روبات‌های سکسی یک وظیفه جنسی و یا کار در خانه را انجام می‌دهند و این یک رابطه نیست. اگر من مجرد بودم نمی‌توانستم به یک کارخانه سازنده روبات توضیح بدهم چطور فردی را که من می‌توانم عاشقش بشوم بسازند. چیزی نیست که من بتوانم تولید کنم."

اما او به پیشرفت فناوری نگاه مثبتی دارد البته به این شرط که خلاقانه‌تر باشد.

"آنها می‌توانند در شناخت ما از خود مفید باشند. فناوری‌های دیجیتال، از ابزارهای ارضای جنسی گرفته تا شیوه‌های مجازی تجربه کردن سکس، به ما امکان می‌دهند که با حداقل پیامد تجربه‌های جدیدی پیدا کنیم و چیزهای جدیدی بشناسیم. درست است که بخش اعظم رابطه و فعالیت جنسی به رابطه فیزیکی مربوط می‌شود ولی در درجه اول باید فهمید که آرزوهای جنسی و آنچه که شما را تحریک می‌کند واقعا چیست."

"وقتی کار نوشتن کتاب را شروع کردم با خودم فکر می‌کردم که بعد از همه این تجارب در مورد سکس هیچکس نمی‌خواهد با من دوست شود."

حق نشر عکس Getty Images
Image caption عنوان کتاب امیلی ویت "سکس آینده" است

آرامش بیشتر در مورد تجرد

ولی در عمل نوشتن و انتشار این کتاب به امیلی در پیدا کردن زوج کمک کرد.

"با وجودیکه در حال حاضر رابطه عاشقانه دارم ولی اگر وضعیتم تغییر کند از این پس در مورد مجرد بودن احساس آرامش بیشتری دارم و دیگر از زندگی به شیوه دیگری نمی‌ترسم."

"اگر کسی مجرد باشد تابوهای کمتری خواهد داشت و بخصوص زنان برای لذت بردن از رابطه جنسی مطمئن امکانات بیشتری خواهند داشت."

آناستاسیا ژیرانووا از بخش روسی بی‌بی‌سی این مصاحبه را انجام داده است.

موضوعات مرتبط