خرس قطبی شکارچی کانادایی را کشت

خرس‌های قطبی در معرض خطر انقراض‌اند
Image caption خرس‌های قطبی در معرض خطر انقراض‌اند

یک شکارچی در شمال کانادا در جریان حمله یک خرس قطبی و توله‌اش کشته شد. سپس این خرس قطبی و توله‌اش به ضرب گلوله کشته شدند. دو شکارچی هم در جریان این رویداد زخمی شدند.

این تیم شکارچی که در منطقه نائوئات از توابع سرزمین‌های نانائوت در شمال کانادا به دنبال شکار گوزن کاریبو و شبه‌نهنگ‌های ‌شاخ‌دار بودند که با حمله این خرس قطبی روبرو شدند.

این دومین برخورد مرگ‌بار میان انسان و خرس‌های قطبی طی تابستان امسال در کانادا است.

تیم امداد و نجات منطقه نائوئات پس از آن که متوجه شد این مرد شکارچی در زمان از پیش اعلام شده (پنجشنبه گذشته) بازنگشته عملیات جستجو و نجات را آغاز کرد.

دو شکارچی مجروح شده دیگر در فاصله ۱۰۰ کیلومتری نائوئات و در حوالی خلیج لیون پیدا شده‌اند.

پلیس سوار کانادا و دفتر پزشکی قانونی نائوئات در حال تحقیقات بروی چگونگی مرگ این شکارچی هستند و هنوز جرئیات بیشتری درباره این حمله از سوی خرس قطبی کشته شده منتشر نکرده‌اند.

هنوز معلوم نیست که خرس مادر و توله‌اش به دست شکارچیان و در انتقام مرگ همسفر آنها کشته شده‌اند و یا این که ماموران محلی آنها را از پای درآورده‌اند.

شبکه سی‌بی‌سی کانادا گزارش کرده که سه خرس دیگر هم در روزهای پس از این رویداد در همان منطقه کشته شده‌اند.

ماه گذشته هم یک پدر که می‌خواست فرزندش را از حمله یک خرس قطبی نجات دهد به دست این حیوان عظیم الجثه و در معرض انقراض کشته شد.

این حمله نادر هم در منطقه نانائوت که از سرزمین‌های شمالی کاناداست و اداره آن به دست بومیان اینیوئیت است روی داد.

یکی از مقام‌های ارشد این منطقه خودمختار ضمن تاکید بر اهمیت ویژه‌ای که اینیوئیت‌ها به حفظ تعادل و هم‌زیستی با حیات‌وحش می‌دهند و احترامی که به واسطه اعتقادات بومی برای خرس قطبی و دیگر حیوانات قائلند، گفته تحقیقات درباره علل این دو حمله اخیر و رویارویی مرگ‌بار میان انسان‌ها و خرس‌قطبی در نانائوت آغاز شده است.

اینیوئیت‌ها که از هزاران سال پیش در این منطقه ساکن بوده‌اند علاوه بر انگلیسی به زبان بومی و اصلی خود ایناک‌تاک‌تاک صحبت می‌کنند.

موضوعات مرتبط