زنی که نامزد دیوان عالی ترامپ را متهم کرده در سنا شهادت می‌دهد

برت کاوانا قویا ادعای خانم فورد را رد کرده است حق نشر عکس Researchgate.net/ Getty
Image caption برت کاوانا قویا ادعای خانم فورد را رد کرده است

پروفسور کریستین بلسی فورد که قاضی برت کاوانا، نامزد ورود به دیوان عالی آمریکا را متهم به آزار جنسی کرده گفته حاضر است هفته آینده در واشنگتن و در حضور سناتورهای کنگره شهادت دهد.

وکلای خانم فورد تاکنون چند بار از ناآماده بودن او برای حضور در کنگره سخن گفته بودند و از چاک گرسلی، رئیس جمهوری‌خواه کمیته قضایی سنا خواسته بودند مهلت بیشتری برای تصمیم گیری به موکلاشان داده شود اما در نهایت شب گذشته (جمعه ۲۱ سپتامبر) همزمان با به سر آمدن مهلت زمانی تعیین شده، اعلام کردند خانم فورد آماده حضور در جلسه سنا است.

خانم فورد مدعی است در سال ۱۹۸۲ و هنگامی که او و آقای کاوانا محصل دبیرستانی بودند در یک پارتی باهم حضور داشته‌اند و آنجا آقای کاوانا که مست بوده او را بروی تخت انداخته و تلاش کرده لباس‌هایش را درآورد اما با دخالت پسر دیگری که در اتاق بوده موفق می‌شود خود را برهاند.

قاضی برت کاوانا این ادعا را کاملا رد کرده و قرار است او هم در برابر سناتورهای کمیته قضایی سنا شهادت دهد.

برخی رسانه‌های آمریکایی گزارش کرده‌اند که جلسه استماع تحت سوگند این دو نفر روز چهارشنبه یا پنجشنبه برگزار خواهد شد.

این موضوع که از یکشنبه هفته گذشته با مشخص شدن هویت خانم فورد اوج گرفت موجب تاخیر در جلسه رای‌گیری سناتورها برای رای اعتماد دادن به آقای کاوانا شده است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا آقای کاوانا را نامزد قاضی القضات شدن در دیوان عالی کرده است که بالاترین مرجع قضایی در ساختار حکومت آمریکاست.

اخبار مرتبط

سنا برای شهادت زنی که نامزد ترامپ برای دیوان عالی را متهم کرده مهلت تعیین کرد

موضوعات مرتبط