ادعای تازه بدرفتاری جنسی علیه نامزد ترامپ برای دیوان عالی

قاضی کاوانا در جریان جلسه شهادت کمیته قضایی سنا حق نشر عکس Reuters
Image caption قاضی کاوانا ادعاهای فورد و رامیرز هر دو را رد کرده است

یک زن دیگر ادعاهای تازه ای در زمینه بدرفتاری جنسی علیه برت کاوانا، نامزد دونالد ترامپ برای عضویت در دیوان عالی آمریکا، مطرح کرده است.

دبورا رامیرز، که در دانشگاه ییل همکلاس قاضی کاوانا بود، در گفت و گویی با نشریه نیویورکر جزییات این حادثه ادعایی را شرح داده است.

او ادعا می کند که آقای کاوانا آلت تناسلی خود را در یک مهمانی در خوابگاه دانشگاه به دیگران نشان داد و آن را به طرف صورت او گرفت که باعث لمس آن شد؛ چیزی که برخلاف میل او بود.

قاضی کاوانا این ادعاها را هم مثل ادعای قبلی رد کرده و آن را "تهمت" خوانده است.

هفته پیش هم پروفسور کریستین بلازی فورد ادعا کرده بود که آقای کاوانا در سال ۱۹۸۲ در جریان یک مهمانی به او تعرض کرد. او قرار است روز پنجشنبه در کمیته قضایی سنا شهادت دهد.

انتصاب قاضی در دیوان عالی آمریکا تصمیمی سرنوشت ساز است چون این نهاد اغلب داور نهایی قوانین جنجالی در این کشور است که تاثیر عمیقی بر زندگی مردم دارد.

خانم رامیرز ادعا می کند که این حادثه زمانی اتفاق افتاد که او دانشجوی سال اول دانشگاه ییل بود و آقای کاوانا هم آنجا تحصیل می کرد.

او می گوید هر دو آنها در یک بازی مشروب خوری در یک مهمانی شرکت داشتند که این حادثه اتفاق افتاد.

در این مقاله آمده است که خانم رامیرز ۵۳ ساله بخش هایی از حادثه را به خاطر نمی آورد که ناشی از مصرف الکل است.

رونان فارو و جین مه‌یر خبرنگارانی که این ادعا را گزارش کرده اند می گویند با ده ها همکلاسی آقای کاوانا تماس گرفتند تا روایت خانم رامیرز را تصدیق کنند.

حق نشر عکس Unknown
Image caption خانم فورد پذیرفته روز پنجشنبه شهادت دهد

سه دانشجوی سابق که مستقلا شاهد حادثه نبودند به یاد می آورند که درباره حادثه شنیده اند اما جزییاتی که به یاد می آورند مبهم است.

دو مرد که ادعا می شود در آن مهمانی حضور و به نوعی در آن نقش داشتند این روایت را زیر سوال برده اند. چندین همکلاسی دیگر آقای کاوانا می گویند چنین رفتاری "با آنچه از او می دانند اصلا همخوانی ندارد."

نامزد آقای ترامپ برای دیوان عالی در بیانیه ای قویا اتهامات تازه را رد کرده است.

او نوشت: "این حادثه ادعایی مربوط به ۳۵ سال پیش، اتفاق نیافتاده. کسانی که مرا آن زمان می شناختند می دانند که چنین اتفاقی نیافتاده، و حرف خود را بیان هم کرده اند."

او افزود: "این یک تهمت است، به همین سادگی. منتظرم روز پنجشنبه (در جلسه کمیته قضایی سنا) حقیقت را شهادت دهم و در مقابل این ادعاهای دقیقه آخر از خوش نامی خود و وجهه ای که طی یک عمر ساخته ام و معرف شخصیت و شرف من است دفاع کنم."

یک سخنگوی کاخ سفید هم گفت که دولت ترامپ از آقای کاوانا حمایت می کند و تازه ترین ادعاها را "آخرین تلاش هماهنگ دمکرات ها برای لکه دار کردن وجهه یک مرد خوب و به زیر کشیدن او" خواند.

بیشتر بخوانید: