نامزد ترامپ برای دیوان عالی می‌گوید انصراف نخواهد داد

معترضان به نامزدی کاوانا روز دوشنبه در برابر دیوان عالی آمریکا حق نشر عکس Getty Images
Image caption معترضان به نامزدی کاوانا روز دوشنبه در برابر دیوان عالی آمریکا

نامزد دونالد ترامپ برای عضویت در دیوان عالی آمریکا گفته است که "اجازه نخواهد داد اتهامات کذب" باعث انصراف او از نامزدی برای این پست شود.

برت کاوانا روز دوشنبه در مصاحبه ای با "فاکس نیوز" گفت که علیرغم ادعاهای بدرفتاری جنسی علیه او "قصد ندارد صحنه را خالی کند."

او یک روز پس از آن اظهار نظر می کرد که یکی از همکلاسی هایش از دوران تحصیل در دانشگاه ییل گفت آقای کاوانا یک بار در یک پارتی در خوابگاه دانشگاه آلت تناسلی خود را به او نشان داد.

او که قبلا ادعاهای تعرض جنسی را رد کرده به شبکه فاکس نیوز گفت: "اجازه نخواهم داد اتهامات کذب باعث انصراف من از فرآیند تایید نامزدی شود."

او که در کنار همسرش در این مصاحبه شرکت کرده بود گفت: "ما چشم انتظار یک فرآیند منصفانه هستیم جایی که بتوانم از شرافت خودم دفاع کنم، از کارنامه ای طولانی در حمایت از حیثیت و برابری زنان دفاع کنم."

کریستین بلازی فورد، اولین کسی که آقای کاوانا را متهم کرد، قرار است روز پنجشنبه در کمیته قضایی سنا شهادت دهد که پس از اظهارات آقای کاوانا در این کمیته در تکذیب آن خواهد بود.

آقای کاوانا پیشتر در نامه ای به کمیته قضایی سنا تازه ترین ادعاها را قویا رد کرد. او این اتهامات را "زننده و آشکارا تلاشی برای ترور شخصیت" عنوان کرد.

او گفت: "تلاش هماهنگ برای تخریب وجهه خوب من باعث نخواهد شد صحنه را ترک کنم."

او اضافه کرد: "تهدیدهای خشن و زشت علیه خانواده ام باعث فرار من نخواهد شد. تلاش های دقیقه آخر برای ترور شخصیت من موفق نخواهد شد."

او به شبکه فاکس نیوز گفت: "من هرگز به هیچ کس تعرض جنسی نکرده ام، نه در دبیرستان نه جای دیگر."

حق نشر عکس Google
Image caption آقای ترامپ در آغاز کار مجمع عمومی سازمان ملل هنگام ورود به نیویورک از کاوانا دفاع کرد

او گفت: "من نمی گویم و نگفته ام که دکتر فورد زمانی توسط شخصی و در جایی در معرض تعرض جنسی قرار نگرفته، اما می دانم که من هرگز مرتکب تعرض جنسی علیه کسی نشده ام."

انتصاب قضات دیوان عالی آمریکا تصمیمی سرنوشت ساز است چون این نهاد اغلب داور نهایی قوانین جنجالی در این کشور است که تاثیر عمیقی بر زندگی مردم دارد. آقای کاوانا که زمانی در دولت جورج بوش پسر خدمت کرده یک قاضی محافظه کار توصیف می شود و انتظار می رود آرای او باعث گرایش بیشتر دیوان عالی به راست شود. اگر او در سنا رای بیاورد جایگزین قاضی آنتونی کندی می شود که در میان قضات محافظه کار دیوان عالی یک میانه رو به حساب می آمد.

ادعاهای تازه

روز یکشنبه دبورا رامیرز، که در دانشگاه ییل همکلاس قاضی کاوانا بود، در گفت و گویی با نشریه نیویورکر جزییات حادثه ادعایی را شرح داد.

او ادعا کرد که آقای کاوانا در یک مهمانی در خوابگاه دانشگاه شلوارش را پایین کشید و عورت خود را به دیگران نشان داد و آن را به طرف صورت او گرفت که باعث لمس آن شد؛ که برخلاف میل او بود.

هفته پیش هم پروفسور کریستین بلازی فورد ادعا کرده بود که آقای کاوانا در سال ۱۹۸۲ در جریان یک مهمانی به او تعرض کرد. او قرار است روز پنجشنبه در کمیته قضایی سنا شهادت دهد.

خانم رامیرز ادعا می کند که این حادثه زمانی اتفاق افتاد که او دانشجوی سال اول دانشگاه ییل بود و آقای کاوانا هم آنجا تحصیل می کرد. او می گوید هر دو آنها در یک بازی مشروب خوری در یک مهمانی شرکت داشتند که این حادثه اتفاق افتاد.

در این مقاله آمده است که خانم رامیرز ۵۳ ساله بخش هایی از حادثه را به خاطر نمی آورد که به دلیل مصرف الکل است.

از سوی دیگر مایکل آوناتی، وکیلی که نمایندگی استورمی دانیلز بازیگر فیلم های پورن را در مقابل دونالد ترامپ به عهده داشته، گفته که او یک زن ثالث را نمایندگی می کند که "اطلاعات موثقی" درباره ادعاهای بدرفتاری جنسی برت کاوانا دارد.

او گفت انتظار دارد موکلش ظرف ۴۸ ساعت این ادعاها را به طور علنی طرح کند.

رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه درحالی که برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک رفته بود گفت که ادعاها علیه قاضی کاوانا "کاملا سیاسی" است و "اصلا متکی بر شواهد نیست."

بیشتر بخوانید:

حق نشر عکس Reuters
Image caption آقای کاوانا قرار است در ادامه هفته در کمیته قضایی سنا شهادت دهد