تصادف کامیون مهاجران در ترکیه منجر به 'کشته شدن ۱۹ نفر' شد

The lorry crashed through a barrier and plunged 20m حق نشر عکس AFP
Image caption کامیون حامل مهاجران پس از برخورد با مانع کنار جاده داخل یک کانال آبیاری بیست متر پایین‌‌تر از جاده سقوط کرد
Presentational white space

رسانه‌ دولتی ترکیه می‌گوید در نتیجه انحراف کامیون حامل مهاجران از جاده‌‌ای در استان غربی ازمیر، دست‌کم ۱۹ نفر از جمله چندین کودک کشته شده‌اند.

این کامیون پس از برخورد با مانع کنار جاده به داخل یک کانال آبیاری که بیست متر پایین‌‌تر از جاده بود سقوط کرد.

ملیت قربانیان هنوز مشخص نشده است.

بنا به خبرگزاری آناتولی، کامیون حامل مهاجران در ترکیه از شهر آیدین به سمت ازمیر در حرکت بود که این تصادف رخ داد.

براساس گزارش‌ها قرار بود این مهاجران به ساحلی برده شوند که از آنجا قصد داشتند با قایق‌های بادی به سمت جزیره ساموس یونان بروند.

در همین حال روز گذشته هم یازده نفر که گمان می‌رود مهاجران بودند، در نتیجه تصادف جاده‌ای و آتش گرفتن خودرو حامل شان در یونان کشته شدند.

خبرگزاری دوغان ترکیه گفته است که راننده کامیون از این رویداد جان به در برده است و به پلیس گفته است که او برای جلوگیری از برخورد با خودرویی که از مقابل او می‌آمده است، چرخیده و همین باعث انحراف خودروی وی از جاده شده است.

ترکیه یکی از نقاط اصلی ترانزیت برای مهاجران و پناهجویان سوری و کشورهای دیگر خاورمیانه و آفریقا به اروپا است.

در سال ۲۰۱۵ بیش از یک میلیون مهاجر و پناهجو از طریق ترکیه وارد یونان شدند.

اما پس از امضا شدن موافقتنامه‌ای میان اتحادیه اروپا و ترکیه برای بازگردانده شدن آن عده از مهاجرانی که درخواست پناهندگی نداده‌اند و یا درخواست شان رد شده‌اند، به ترکیه، شمار آنها به شدت کاهش یافت.

حق نشر عکس AFP
Image caption روز شنبه هم یازده نفر که گمان می‌رود مهاجران بودند، در نتیجه تصادف جاده‌ای و آتش گرفتن خودرو حامل شان در یونان کشته شدند