طوفان ایتالیا: ۹ نفر از اعضای دو خانواده در طغیان رودخانه کشته شدند

The flooded house where nine people of the same family died after a small river burst its banks in Casteldaccia near Palermo on the southern Italian island of Sicily. حق نشر عکس AFP
Image caption خانه تخریب شده در اثر طغیان آب

۹ نفر از اعضای دو خانواده در اثر طغیان رودخانه و ویران شدن خانه آنها، در سیسیل ایتالیا کشته شدند. فقط سه نفر از اعضای این دو خانواده که هنگام حادثه بیرون از خانه بودند، جان سالم به در بردند.

سه نفر دیگر هم در حال رانندگی در جاده های سیسیل در اثر سیل جان خود را از دست دادند.

در جریان بارش شدید باران در روزهای اخیر در شمال و غرب ایتالیا دستکم ۱۷ نفر کشته شدند.

بیشترین خسارت به جاده‌های منطقه بلونو در شمال ناحیه ونتو بوده است. شش منطقه ایتالیا از ونتو در شمال تا سیسیل و ساردینیا در جنوب و غرب این کشور همچنان در وضعیت هشدار قرار دارد.

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
تصاویری از سقوط درختان در اثر رانش زمین در شمال ایتالیا

دوازده عضو این دو خانواده برای تعطیلات آخر هفته دور هم جمع شده بودند که این حادثه اتفاق افتاد. دو نفر از اعضای خانواده بیرون از خانه بودند و یک پسر ده ساله موفق شد با بالارفتن از یک درخت نجات پیدا کند.

یکی از همسایه ها درباره حادثه گفته است: "ساعت حدود ده و نیم شب بود که سگها شروع کردند به پارس کردن؛ به همسرم گفتم برو بیرون و ببین چه خبر است. وقتی او در خانه را باز کرد آب با فشار زیاد وارد خانه شد."

توفان و بارش شدید باران در روزهای گذشته در مناطق مختلف ایتالیا خساراتی سنگین شده است. سیل حمل و نقل در ونیز را مختل کرده بود.

حق نشر عکس AFP
Image caption خانه ای که ۹ نفر در اثر طغیان آب رودخانه و تخریب آن کشته شدند

یک زن و مرد در اثر غرق شدن خودرو خود در کاماراتا سیسیل کشته شدند و همچنین جسد یک مامور پمپ بنزین در خودرو جیپ او در ویکاری پیدا شد.

ماموران امداد در جستجو برای یافتن پزشکی هستند که در مسیر رفتن به بیمارستان محل کارش ناپدید شده است. خودرو او که در اثر سیل و رانش زمین از جاده خارج شده بود پیدا شده است.

حق نشر عکس EPA
Image caption منطقه ونتو در شمال ایتالیا همچنان پس از چند روز بارش شدید باران و سیل در وضعیت هشدار قرار دارد
حق نشر عکس EPA
Image caption خم شدن دکل برق در اثر طوفان در بولونو در ناحیه ونتو در شمال ایتالیا

موضوعات مرتبط

مطالب مرتبط