عامل حمله به کلاس یوگا در آمریکا 'سابقه ایجاد مزاحمت برای زنان' داشته است

شهر تالاهاسی فلوریدا حق نشر عکس Getty Images
Image caption پلیس در حال تحقیق در محل تیراندازی در کلاس یوگا در شهر تالاهاسی فلوریداست

پلیس آمریکا می‌گوید که مردی که جمعه گذشته با حمله به یک کلاس تمرین یوگا در شهر تالاهاسی فلوریدا دو زن را کشت، سابقه ایجاد مزاحمت برای زنان و انتشار ویدئوهای ضد زن و نژادپرستانه در اینترنت داشته است.

به گفته پلیس، اسکات پال بییرلی، ۴۰ ساله همچنین سابقه ایجاد مزاحمت برای زنان را داشته است و چند مورد چنگ انداختن به باسن زنان را در پرونده خود داشته است.

اسکات پال بیرلی، روز جمعه گذشته به یک کلاس یوگا وارد شد و به زنانی که در حال ورزش بودند شلیک کرد و پس از کشتن دو نفر و زخمی کردن تعدادی از آنها با شلیک گلوله خود را کشت.

پلیس به دنبال انگیزه مهاجم و یافتن ارتباطی میان او و قربانیان این حمله است.

عامل این حمله و دو قربانی هر سه با دانشگاه دولتی فلوریدا ارتباط دارند: اسکات پال بیرلی، دانشجوی سابق، دکتر نانسی ون وسم، ۶۱ ساله کارمند و مائورا بنکلی، ۲۱ ساله دانشجوی کنونی این دانشگاه است.

پنج زن دیگر در جریان این حمله مجروح شده اند.

پلیس محلی در یک بیانیه اعلام کرد که اسکات پال بیرلی، که در دلتونا فلوریدا زندگی می‌کرده است به دلیل احضار شدن در رابطه با موارد ایجاد مزاحمت برای زنان جوان سابقه دار بوده است.

در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ او به اتهام چنگ انداختن به باسن زنان بازداشت شد گرچه بعدا از او رفع اتهام شده است.

سایت اینترنتی بازفید، ویدئوهایی اسکات پال بیرلی منتشر کرده است که در آن به زنان توهین می‌کرده و از عبارت‌های زشت استفاده می‌کرده است. او زنانی را که با مردانی از نژادهای دیگر دوست هستند را خیانتکار نامیده است.

در یک ویدئو دیگر، او از مردانی مانند الیوت راجر، ۲۲ ساله، که در سال ۲۰۱۴ شش نفر را در حوالی دانشگاه سانتا باربارا کالیفرنیا کشت و بعد خودکشی کرد، تمجید و حمایت کرده است.

الیوت راجر قهرمان یک گروه اینترنتی محسوب می‌شود که با عنوان "بی‌جفتی غیرداوطلبانه" یا "اینسل" درباره فقدان موفقیت جنسی خود و جذاب نبودن برای زنان بحث می کردند و اغلب این مشکل را به زنان نسبت می دادند.

اسکات پال بیرلی خدمت سربازی هم گذرانده است و همچنین ویدئویی منتشر کرده که در آن می‌گوید می‌خواهد سر زنان را "نشانه بگیرد."

همه ویدئوهایی او مربوط به چهار سال پیش بوده است و همه در طی سه روز روی اینترنت منتشر شده است.

موضوعات مرتبط