آمریکا: قاتل زنجیره‌ای 'به قتل ۹۰ نفر' اعتراف کرد

این عکس چهارسال پیش از ساموئل لیتل است که در دادگاه قتل سه زنی که در دهه ۸۰ کشته شده بودند حاضر شده حق نشر عکس Los Angeles Times via Getty Images
Image caption این عکس چهارسال پیش از ساموئل لیتل است که در دادگاه قتل سه زنی که در دهه ۸۰ کشته شده بودند حاضر شده

ساموئل لیتل، زندانی آمریکایی که به علت قتل زنان در زندان است به تازگی اعتراف کرده که او در حقیقت نه فقط سه زنی را که به علت قتل آنها سه بار حبس ابد گرفته، کشته بلکه در مجموع حدود ۹۰ نفر را به قتل رسانده است.

پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی معتقد است احتمالا ساموئل لیتل در زمره مخوف‌ترین قاتلان زنجیره‌ای تاریخ جرم جنایت در آمریکا قرار خواهد گرفت.

پس از آن که ساموئل لیتل در اعترافات جدید خود به این تعداد از قتل‌ها در حد فاصل سال‌های ۱۹۷۰ تا ۲۰۰۵ اشاره کرد، کارآگاهان پلیس فدرال آمریکا مشغول ربط دادن اعترافات او به قتل‌هایی که پرونده آنها ناتمام مانده بود پرداختند و آن طور که گزارش شده تاکنون توانسته اند ۳۴ پرونده را که قاتل آنها هرگز پیدا نشده بود را به ساموئل لیتل ربط دهند.

ساموئل لیتل از سال ۲۰۱۴ و پس از آن که به علت قتل سه زن به حبس ابد محکوم شد در زندان به سر می‌برد.

او نخست در سال ۲۰۱۲ در کنتاکی و در حالی که در یکی از اقامتگاه‌های موقت شبانه بی‌خانمان‌ها بود بازداشت و به علت آن که در کالیفرنیا به اتهام جرایم مرتبط با موادمخدر تحت تعقیب بود به این ایالت در غرب آمریکا منتقل شد.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption پیرل نلسون (چپ) عکس مادرش اندرو نلسون را در دست گرفته که ساموئل لیتل قاتل او معرفی شده

پس از آن بود که در لس‌آنجلس نمونه دی‌ان‌ای ساموئل لیتل با پرونده قتل سه زن در بین سال‌های ۱۹۸۷ تا ۱۹۸۹ که هرگز قاتل آنها شناخته نشده بود هم‌خوان شد و ماجرای زندانی بودن او وارد فاز کاملا جدیدی شد.

هر سه زن مقتول آن پرونده پیش از قتل مورد ضرب و جرح قرار گرفته بودند و جسدشان در خرابه‌ای رها شده بود.

او در ابتدای رسیدگی به پرونده قتل این سه زن گناه‌کار شناخته نشد اما در نهایت دادگاه او را به سه بار حبس ابد بدون امکان عفو محکوم کرد.

او حتی پیش از این دادگاه هم سابقه کیفری طویلی داشت که شامل تجاوز جنسی و سرقت مسلحانه می‌شد.

پس از محکوم شدن ساموئل لیتل به قتل این سه زن، پرونده او تحویل بخش جرایم خشن پلیس اف‌بی‌آی شد؛ واحدی که با مداقه بیشتر در پرونده مجرمان تلاش می کند از اطلاعات به دست آمده برای حل پرونده‌های به فرجام نرسیده در نقاط مختلف آمریکا استفاده کند.

اکنون نتایج تحقیقات درباره جزئیات اعتراف‌های او موجب شده واحدهای جنایی پلیس در سراسر آمریکا به دنبال سرنخ‌هایی جدید برای حل ده‌ها قتل‌ بدون پاسخ در چهل سال گذشته بروند.