فرانسه؛ سه کشته و ۱۲ مجروح در تیراندازی استراسبورگ

French police stand guard near the scene of a shooting in Strasbourg, eastern France, 11 December 2018 حق نشر عکس Getty Images

پلیس فرانسه می‌گوید مهاجم مسلحی که در نزدیکی بازار کریسمس شهر استراسبورگ به روی مردم آتش گشوده هنوز متواری است. در جریان این تیراندازی دست کم سه نفر کشته و ۱۳ نفر زخمی شده اند.

هویت مهاجم معلوم شده و پلیس در تعقیب اوست.

پلیس می گوید مهاجم در تبادل آتش با یک سرباز زخمی شده است.

وزیر کشور فرانسه این تیراندازی را "واقعه مهم امنیت عمومی" در شهر استراسبورگ خوانده و از ساکنان مناطق اطراف محل تیراندازی خواسته از خانه‌های خود خارج نشوند.

آن طور که گزارش شده تیراندازی در یکی از میدان‌های پرتردد مرکز شهر روی داده که در نزدیکی آن یک بازارچه ویژه کریسمس برپا شده است.

گفته می شود حال شش نفر از زخمی ها وخیم است و شش نفر دیگر زخم های سطحی برداشته اند.

انگیزه پشت این تیراندازی هنوز معلوم نیست اما برخی رسانه‌های فرانسوی می‌گویند این بازارچه در گذشته هم هدف تهدیدهای اسلام‌گرایان افراطی بوده است.

پلیس گفت که مظنون از قبل به عنوان یک تهدید احتمالی تروریستی برای دستگاه های امنیتی شناخته شده بود.

حق نشر عکس AFP
Image caption تیراندازی در نزدیکی بازارچه کریسمس استراسبورگ روی داده است

کریستف کاستانر وزیر کشور فرانسه ضمن تایید کشته شدن سه نفر گفت که کنترل مرزی تقویت شده و ۳۵۰ مامور مشغول در جست و جو برای یافتن مظنون هستند.

پیتر فریتز که در محل تیراندازی حضور داشته به بی‌بی‌سی گفته وقتی تیراندازی را شنیده متوجه مردی شده که تیر خورده بوده، تلاش کرده او را احیاء کند اما مرد مجروح در برابر چشمان او جان داده است.

گزارش‌های تایید نشده دیگر هم تعداد جان باختگان این حمله را سه نفر اعلام کرده‌اند.

موضوعات مرتبط