ماسک مرطوب‌کننده 'هسته‌ای' کیم جونگ اون جنجال آفرین شد

حق نشر عکس 5149/Instagram
Image caption هزاران عدد از این ماسک‌ها در کره جنوبی به فروش رفته است

یک شرکت مد و لوازم آرایشی در کره جنوبی با تولید ماسک مرطوب‌کننده صورت با تصویر کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی جنجالی در کره جنوبی به راه انداخته است.

کمپانی ۵۱۴۹ گفته که از ماه ژوئن تاکنون بیش از ۲۵ هزار عدد از این ماسک‌ها را که "ماسک‌ هسته‌ای مرطوب‌کننده وحدت" نام دارد و به "ماسک هسته‌ای" معروف شده فروخته است.

اما بسیاری از فروشگاه‌های کره جنوبی فروش این ماسک را به دلیل واکنش‌های عمومی و نگرانی‌های قانونی متوقف کرده‌اند.

مدیر عامل شرکت تولید کننده این ماسک در مصاحبه‌ای با نیویورک تایمز گفته که این ماسک در بزرگداشت دیدار تاریخی رهبران دو کره تولید شده که اوایل سال جاری برگزار شد. کلمه وحدت در نام این ماسک به وحدت دو کره اشاره دارد.

حق نشر عکس 5149/Instagram
Image caption از طراحان این کمپانی به خاطر استفاده از تصویر رهبر کره شمالی روی این ماسک‌ها انتقاد شده است

دهها کاربر کره‌ای عکس‌هایی خود را با این ماسک در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته‌اند. قیمت این ماسک ۴۰۰۰ وون (۲.۸۰ پوند) است.

رهبر کره شمالی و حکومت او به دلیل نقض "سیستماتیک و گسترده" حقوق بشر مورد انتقاد سازمان ملل است. در کره جنوبی طرفداری از دولت کره شمالی غیرقانونی است هر چند که قانون بندرت در این مورد اجرا می‌شود.

تولید کنندگان این ماسک ادعا می‌کنند که این ماسک حاوی آب معدنی کوه پکتو است، در اساطیر کره این آتشفشان فعال و مقدس، زادگاه دانگان، موسس اولین پادشاهی کره در بیش از چهار هزار سال پیش است.

موضوعات مرتبط