یک وزیر دیگر دولت دونالد ترامپ را ترک می کند

حق نشر عکس Getty Images
Image caption رایان زینکی پیشتر به علت استفاده از پروازهای اختصاصی پرهزینه به شدت مورد انتقاد قرار گرفته بود

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، اعلام کرده که رایان زینکی، وزیر امور اراضی فدرال و پارک های ملی، تا پایان سال میلادی جاری (دو هفته دیگر) دولت را ترک می کند.

آقای ترامپ این خبر را روز شنبه (۱۵ دسامبر) در شبکه توییتر اعلام کرد.

آقای زینکی در ظرف دو سال گذشته با اتهامات مالی متعددی مواجه بوده است که حداقل یک مورد آن توسط واحد بازرسی وزارتخانه وی برای تحقیقات کیفری احتمالی به وزارت دادگستری ارجاع شده است.

او روز شنبه در شبکه توییتر نوشت که قصد ندارد "هزاران دلار" صرف دفاع از خود در برابر "اتهامات ناروا" بکند و به همین خاطر کناره گیری خواهد کرد.

رایان زینکی پیشتر هم به علت استفاده از پروازهای اختصاصی پرهزینه به شدت مورد انتقاد قرار گرفته بود. بنا بر گزارش ها، او در یک مورد با پروازی که ۱۲ هزار دلار برای مردم آمریکا خرج برداشته، از لاس وگاس به مونتانا سفر کرده بود.

بیشتر بخوانید:

رایان زینکی در حالی دولت آقای ترامپ را ترک خواهد کرد که رئیس جمهوری آمریکا اخیرا جان کلی، رئیس دفتر خود را هم کنار گذاشت.

قرار است که این ژنرال بازنشسته هم تا پایان سال میلادی جاری کاخ سفید را ترک کند.

آقای ترامپ مایک مولوانی، مدیرکل سازمان برنامه و بودجه دولت را به عنوان سرپرست موقت دفتر رئیس‌جمهور معرفی کرده است.

آقای مولوینی، ۵۱ ساله، جایگزین ژنرال بازنشسته جان کلی می‎شود که قرار است تا دو هفته دیگر کاخ‌سفید را ترک کند.

با این حال، طی چند ماه گذشته رسانه‌های آمریکا بارها از اختلاف نظر میان جان کلی و کارکنان و مشاوران ارشد کاخ‌سفید گفته‌اند و از "مستاصل" شدن جان کلی برای "نظم بخشیدن" به دفتر رییس جمهوری نوشته بودند.